Day: December 27, 2020

LAJME

Humb betejën me COVID-19, mjeku i njohur i QKUK-së

Ka humbur betejën me coronavirusin edhe mjeku i QKUK-së, Sylejman Dulla. Lajmin e ka bërë të ditur deputeti, Haxhi Avdyli. Sipas Avdylit, i cili është edhe mjek, brenda javës Kosova ka humbur dy anesteziolog. “Humbje e madhe për familjen, miqtë e shëndetësinë, ikja në amshim e dr. Sylejman Dullës, Anesteziolog në QKUK”. “Brenda javës Kosova […]

Read More
LAJME

Shoku i pjesëtarit të FSK-së që u vetëvra: Ushtarak e njëri më të kompletuar nuk kam takuar në jetë

Pas vetëvrasjes me armë zjarri, të Kolonel Gyrner Muratit, ka reaguar shoku i tij Ilir Sefaj. Ai ka bërë një dedikim prekës për ikjen e tij nga kjo jetë. Në llogarinë e tij në Facbook, Sefaj tha se kishte pasur rastin të bashkëpunonte me të dhe se ai kishte punuar me nder për Ushtrinë e […]

Read More
LAJME

Moti do të jetë me vransira në ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditëve të fundit të këtij viti do të jetë mot kryesisht i vranët dhe i butë, njofton Insajderi. Sipas IHMK-së, vranësirat e krijuara do të jenë jostabile duke krijuar reshje shiu në viset e ulëta. Riga lokale shiu pritet të ketë në fillim të janarit ku temperaturat […]

Read More
LAJME

Melinda provokon në Instagram me fotot e reja

Melinda Ademi ka publikuar disa imazhe në rrjete sociale. Reperja shqiptare Melinda Ademi së fundmi ka publikuar projektin e ri muzikor, shkruan lajmi.net. Melinda është mjaft aktive në rrjete sociale, duke postuar fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e përditshme apo ajo profesionale. Ajo së fundmi ka publikuar disa pamje nga fotosesioni i ri […]

Read More
LAJME

Fatmir Dehari: Kemi fituar grant prej 300 mijë euro për ndërtimin e stacionit të qenve

Turma të qenve endacak çdo ditë qëndrojnë rrugëve të Kërçovës. Qytetarët thonë se ndjehen të rrezikuar çdo ditë. Qentë shihen gjithandej në rrugë por edhe në parqe. Kërcova me këtë problem ballafaqohet prej vitesh. Qytetarët janë preh e sulmeve nga qentë endacak më së shumti në orët e para të mëngjesit kur shkojnë në punë.Të […]

Read More
LAJME

Kosovë: Në këto zona nesër ndalet rryma për shkak të punimeve

Kompania për distribuimin e energjisë elektrike, KEDS, ka njoftuar se nesër do të kryejë punime në sistemin energjetik, të cilat ishin paraparë më parë.Për të hënën janë paraparë punime vetëm në rajonin e Prishtinës dhe të Ferizajt:Ky është orari dhe lokacionet ku do të ndalet rryma: Rajoni i Prishtinës Punime në projekte investive Data e […]

Read More
LAJME

33 zyrtarë iu bashkuan Vjosa Osmanit, vjen reagimi i papritur nga LDK-ja

Pak minuta më herët, këshilltari i Presidentes Vjosa Osmani, Faton Peci, tha se 33 zyrtarë të LDK-së iu bashkuan në Iniciativë. Por reagimi i LDK-së erdhi menjëherë, duke thënë një sqarim. Sipas Degës së LDK-së, dy kryetarë degësh vetëm ishin të shkarkuar e të tjerët, sipas tyre, nuk janë LDK. Reagimi i plotë i LDK-së: […]

Read More
LAJME

Shtrihet në Infektiv nëna e Hashim Thaçit, e infektuar me COVID 19!

Nëna e presidentit Hashim Thaçi, Hyra Thaçi, është shtrirë gjatë ditëve të fundit në Klinikën Infektive në QKUK. Ajo thuhet se është infektuar me COVID-19, dhe se gjendja e saj shëndetësore është stabile. Nënës së ish-presidentit Hashim Thaçi, Hyra Thaçit, i është përkeqësuar gjendja shëndetësore së fundmi. Ajo ka kërkuar trajtim shëndetësor në Qendrën Klinike […]

Read More
LAJME

Digjet një kamp refugjatësh sirianë në Liban

Një kamp refugjatësh sirianë në veri të Libanit u dogj të shtunën në mbrëmje pas një zënke mes anëtarëve të kampit dhe një familjeje vendase libaneze, njoftoi media shtetërore. Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, UNHCR, konfirmoi se një zjarr i madh kishte shpërthyer në një kamp në rajonin Miniyeh dhe tha se disa […]

Read More
LAJME

Gecaj: Albin Kurti nuk është Ibrahim Rugova!

Kryesisht përmes metodave populsite e propagandistike, Albin Kurti ka arritur që rreth vetes të mbledhë pakënaqësinë e akumuluar ndër vite. Kosova ka mund të bëj largë më shumë seç ka bërë gjatë këtyre viteve, por jo edhe mrekullira.Politikanët padyshim që mbajnë përgjegjësi të madhe për dështimet e këtyre viteve, derisa arma më e fuqishme e […]

Read More