Day: December 28, 2020

LAJME

Valon Syla: Ti Vjosë je vegël e Albin Kurtit, oj bukë – përmbysëse!

Gazetari Valon Syla pas disa shkrimeve të tij për diasporën, thotë se kjo e fundit nuk duhet të votojë në zgjedhjet komunale në Kosovë. / Mendoj se në zgjedhje lokale duhet të mos kenë të drejtë vote, problemi është te vota me postë, që shumë lehtë mund të falsifikohet, sepse nëse një person që i […]

Read More
LAJME

NJlHUNl me po Iicen shqiptare që po ç mend shoferat: Mua më Iusin t’i G JOBlS

NJlHUNl me p oIicen shqiptare që po ç mend shoferat: Më më Iusin t’i GJ OBlS. Ajo quhet Disilva Muçopata dhe është padyshim një ndër poIicet më simpatike në Shqipëri. Disilva, brunia simpatike me fo;rma tr;upore të Iakmuara tërheq vëmëndjen e të gjithë meshkujve kur kalon në rrugë. Përveç profesionit dhe punës së përditshme, Disivla […]

Read More
LAJME

Fatmir Limaj: Po i hy politikës prap vetëm me mbrojt shtetin dhe me ruajt ‘Shqipëtarinë’

Fatmir Limaj: Po i hy politikës prap vetëm me mbrojt shtetin dhe me ruajt ‘Shqipëtarinë’ Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka shpalosur para kryesisë së Nismës në Shtime vizionin e tij për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Ai ka thënë se ndodhet në një vatër të luf tës dhe fal dhímbjes e sakrificës është kthyer […]

Read More
LAJME

Rrëfimi i Florës: A ma fal burri im këtë mëkat? Ja si dhe me kë e tradhëtova në ditën e tij më të mirë..

Përshëndetje stafi, jam Flora: Emri im është Flora, vij nga një fshat por jetoj që sa kohë në Gjermani. Unë e kam burrin tim i cili punon në Gjeramni në një baushtellë. Ai normalisht që lodhet por nuk është që e dua dhe që më kënaq sado që punon dhe më shëtitë. Ai zgjohet herët […]

Read More
LAJME

Ramiz Lladrovci: Do t’ua tregojë vendin disave në zgjedhjet e ardhshme

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka folur rreth zgjedhjeve të reja lokale, ku ka thënë se do t’ua tregoj vendin disave bashkë me qytetarët e kësaj komune. Kështu deklaroi ai në një shkrim së fundi, ku flet për propag andën në prag të fushatës zgjedhore. “I bëj me dije ak terët e ish ak terët […]

Read More
LAJME

BRAVO-Policia ia ndalon hyrjen në Kosovë zyrtarit serb, po shkonte në veri për të shpërndarë dhurata

Policia e ka ndaluar që të hyjë në Kosovë zyrtarin serb nga zyra e ashtuquajtur për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Milorad Arlov. Kështu është raportuar në portalin Kosovo Online ku thuhet se Arlov është ndalur në vendkalimin kufitar në Jarinje. Pas këtij ndalimi ka reaguar e ashtuquajtura zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë. […]

Read More
LAJME

Hoxha nga Kumanova “selam“ Valon Gërrnaçit, Ja çfarë mesazhi ka për gurbetçarët (Video)

Syla, përmes ‘Facebook’-ut, ka lëshuar dy reagime të njëpasnjëshme lidhur me çështjen në fjalë, teksa ka thënë se rregullimi ekonomik vjen me krijimin e punësimit. “Ngoni gërrnaça. Me pas efekt ekonomik, duheni me kriju punësim. Për ka 200 euro që ja u leni plakave bashkë me korona-virus, kurrfar efekti ekonomik s’është”, ka shkruar Valon Syla […]

Read More
LAJME

Hajnuni: Vjosa Osmani është brend i LDK-së, s’mund të mbijetojë politikisht jashtë saj

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vlora Limani-Hajnuni, ka deklaruar se Vjosa Osmani është brend i LDK-së dhe jashtë saj nuk mund të mbijetojë politikisht. Limani-Hajnuni tha se LDK mund të dëmtohet nga zgjedhjet e reja por ajo që do të dëmtohet më së shumti është vet Vjosa Osmani, njofton Klan Kosova “Vjosa është një […]

Read More
LAJME

Aplikacioni për regjistrimin e mërgimtarëve që do të votojnë në zgjedhje, përplas anëtarët LVV-së dhe LDK-së në KQZ

Aplikacioni për regjistrimin e mërgimtarëve për zgjedhjet e reja në Kosovë, është bërë shkak i përplasjes së anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Sami Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Sami Hamiti nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk u pajtuan për këtë krijimin e këtij aplikacioni. Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Sami […]

Read More
LAJME

Vjosa Osmani në Podujevë për ta uruar Shpejtim Bulliqin

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkuar sot në Podujevë, për ta uruar Shpejtim Bulliqin, për marrjen e mandatit në krye të komunës. Sipas komunikatës së Komunës, Osmani e ka uruar kryetarin Bulliqi për marrjen e besimit të qytetarëve llapjanë për të udhëhequr me Komunën e Podujevës dhe i ka uruar […]

Read More