E pabesueshme! E vrau për muzikën në Lap-Top. Del para gjyaktës shqiptari që vrau me thikë djalin e tij në Greqi

Babai dhe vëllai i 26-vjeçarit i cili u godit me thikë gjatë një grindje mes të treve në Kretë shkuan sot në gjykatë për të kërkuar falje.

Rreth një orë larg babait të tij, ai u dërgua në Gjykatën e Heraklion, në mënyrë që t’i kërkonte falje 24-vjeçarit i cili u arrestua gjithashtu për përplasjen vdekjeprurëse me viktimën, përkatësisht djalin dhe vëllain 26 vjeçar të të arrestuarve.

Kujtojmë se i riu, i cili mori plagë me thikë ditën e Krishtlindjes gjatë një përleshje në zonën e Therissos, ndërroi jetë në agimin e së dielës, në Spitalin Venizelio.

Babai dhe i biri janë akuzuar për komplot për të kryer vrasje, pasi -sipas hetimit paraprak- 24-vjeçari dyshohet se ishte ai që mobilizoi vëllain e tij dhe më pas babai i tij 55-vjeçar arriti ta vrasë me thikë atë.

Babai mohon që vëllai i viktimës ishte i përfshirë

Ndërsa në fillim e gjithë familja u përpoq të fshehte atë që ndodhi në ditën fatale dhe ia atribuoi goditjen me thikë një të huaji, pastaj së pari nëna dhe më pas djali i vogël filluan të zbulonin se çfarë ndodhi, “duke treguar” babanë si autor, sipas kretalive.gr.

Babai, megjithatë, ende nuk pranon që ai të ketë goditur me thikë djalin e tij 26-vjeçar, duke thënë se kjo ishte bërë nga “një i huaj”. Në fakt, ai qëndroi i qetë edhe kur u informua se djali i tij përfundimisht vdiq.

I riu, i cili u paraqit në Gjykatë në një gjendje veçanërisht të keqe psikologjike, ende mohon që ai të ketë marrë pjesë në vrasje.

Filloi grindja për zgjedhjen e muzikës

Në të njëjtën kohë, ajo që nëna tha, ndër të tjera, në dëshminë e saj, është karakteristike, duke theksuar se dita e Krishtlindjes filloi bukur për familjen, me ushqime dhe pije, pasi ishte edhe dita e emrit të djalit të madh. Pasdite, siç përmendi ai, e dashura e djalit të vogël u shfaq në shtëpi dhe më pas babai i kërkoi 26-vjeçarit që ta linte vëllain e tij të zgjidhte muzikën në laptop.

26-vjeçari dyshohet se reagoi ashpër dhe u largua nga shtëpia, ku i vogli e ndoqi dhe ata shkëmbyen goditje, ndërsa babai ishte i përfshirë gjithashtu në sherr.

Sipas asaj që tha nëna, në një moment më i riu hyri në shtëpi për t’u larë dhe pastaj e kuptoi se babai dhe djali i madh kishin rënë në rrugë. Ndërsa ai tha, ai u afrua dhe pa fëmijën të vdekur.

Babai donte të “mbronte familjen e tij”

Në deklaratat e tij, avokati i babait, Alexandros Foukarakis, vuri në dukje se babai ishte në një pozicion mbrojtës dhe nuk mban mend asgjë nga tronditja.

Sipas avokatit, viktima kishte një problem me substancat dhe ditën e vrasjes ishte nën ndikimin e substancave.

Ai gjithashtu pretendoi se viktima kishte goditur babanë e tij disa herë në të kaluarën dhe ky i fundit i kishte dhënë atij 2-3 mundësi. Por ditën kur ndodhi e keqja, babai donte të “mbronte familjen e tij”./shekulli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *