Gjykata jep vendimin për 45 vjeçarin nga Elbasani për personin që u arrestua pas shkëmbimit të zjarrit nga RENEA,

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lërë prapa hekurave 45 vjeçarin Josif Kavaja, i arrestuar pak ditë më parë.

Ai do të qëndrojë në qeli deri në përfundim të hetimeve.

45 vjeçari mbeti i plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit katër ditë më parë.

Ndërkohë që ishte i rrethuar nga forcat RENEA, ai ka qëlluar me armë dhe gjatë natës./botasot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *