Kapet dhe arrestohet i riu shqiptarë me 14 kg kokainë dhe qindra mijëra euro

admin 0

Gjatë një operacioni në Likovrisi, në Athinë është arrestuar një shqiptar me një sasi prej 14 kg kokainë dhe një shumë e madhe parash.

Sipas informacioneve, mësohet se është ndaluar një kamion i cili kishte kryer linjën Ankona- Patra dhe kishte zbritur në portin e Patrës në 23.12.2020 e më pas kishte marrë drejtimin për Athinë, ku u ndalua.

Gjithashtu kamioni rezulton në pronësi të një kompanie bullgare, ndërsa i arrestuari është shqiptar 31 vjeç.

Brenda mjetit u gjetën dhe sekuestruar 13 pako me 14 kg 45 gram kokainë, 7 gram marijuanë, 287 mijë e 60 euro, 1 celular./syri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *