Ambasadorja amerikane me fjalë të mëdha për Gent Cakajn: Faleminderit dhe suksese

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas ndryshimeve të sotme në Qeveri.

Kim ka falënderuar Gent Cakajn për forcimin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri.

“Faleminderit Gent Cakaj për të gjitha përpjekjet tuaja për t’u forcuar marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Shqipërisë, përfshirë NATO-n si aleatë. Miqësia midis dy vendeve tona vazhdon për shkak të udhëheqësve si ju. Ju urojmë suksese në të gjitha përpjekjet tuaja të ardhshme. Faleminderit” shkruan ambasadorja amerikane./indeksonline

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *