Kroaci, shkon në pesë numri i të vdekurve

Kroacia u trondit nga një tërmet 6.4 ballësh në mesditën e sotme.

Petrinja ishte qyteti i cili u godit më së shumti dhe se gjysma e qytetit është shkatërruar.

E ambasadori Gëzim Kasapolli ka thënë se kanë marrë informacione se janë konfirmuar edhe katër viktima të reja nga tërmeti i sotëm.

Kasapolli në T7 po ashtu tha se situata është e rënduar dhe qytetarët janë me frikën e pasgoditjeve të tërmetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *