LAJMI I FUNDIT : Armend Zemaj jep lajmin e mire heket ora policore dhe per qdo person ndahen nga…

Zemaj e jep super lajmin: Urime Kosovë po bëhet gati…
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se ditëve në vijim do të bëhet gati “Spitali për Covid-19”, me 500 shtretër në Prishtinë.

Ai thotë që po komunikojnë me COVAX/OBSH për sigurimin e vaksinës së mundshme kundër Covid-19, si dhe po bëjnë veprimet e nevojshme në pajtim me situatën, shkruan Indeksonline.

Tutje, Zemaj thotë se është shqetësuese që nuk po miratohet “Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike”. Njoftimi i plotë:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *