Day: December 30, 2020

LAJME

Në këtë fustan të ngushtë Demit i theksohen pjesët e trupit

Demi Rose solli pamje nga Ibiza por vëmendejen e mori gjoksi i saj. Demi Rose është mjaft aktive në rrjete sociale prej ku edhe po vazhdon të provokoj fansat. Ajo për momentin është duke qëndruar në një ishull në Ibiza ka bërë të ditur nga llogaria e Instagramit. Së fundmi ajo erdhi me disa fotografi […]

Read More
LAJME

Ne po mërdhihemi nga të ftohtit, e motra e Afërditës reklamon gjoksin në plazh

Ka ditë që moti në Kosovë ka treguar luhatje të madhe duke sjellë dimrin e vërtetë. Në anën tjetër motrat Dreshaj pikërisht këto ditë kanë shkuar në vise të ngrohta, duke u relaksuar në plazh. Afërdita e Jehona kanë shkuar përsëri bashkë në pushime, ku kohë pas kohe e kanë përditësuar instagramin me imazhe të […]

Read More
LAJME

Të gjitha vajzat do i lakmojnë këto komplete të kuqe të Egzonës

Egzona Muqiqi është shfaqur unike në setin fotografik të fundvitit. Ajo dhe Albatriti kanë sjellë foto të bukura familjare bashkë me tre fëmijët e tyre. E meqë Egzona njihet për stilin e veccantë të veshjes, padyshim që edhe në këto imazhe ajo u shfaqë veshur elegante. Sigurisht këto komplete të kuqe e kaq të bukura […]

Read More
LAJME

A mund ta dalloni Fjolla Morinën nga Kim Kardashiani? (FOTO)

Këngëtarja, Fjolla Morina ka befasuar me fotografinë e fundit. Ajo është fotografuar tejet e rregulluar me makijazh në të njëjtën kohë shihet se ka përdorur fotoshop. Por ajo se çka mori vëmendje ishte se këngëtarja ngjason në blogeren Kim Kardashian. Fjolla shihet se ka përdorur makijazhin e errët i cili është i preferuara i Kardashianës, […]

Read More
LAJME

Adea nuk mund ti mbuloj të pasmet gjigante në fustan të shkurtë

Ka vendosur të rikthehet fuqishëm në skenën muzikore. Ajo është bërë pjesë e shumë programeve festive, duke rikthyer simpatinë e shumë fansave. Ajo ka arritur të shndërrohet në super femër, duke mahnitur të gjithë me bukurinë dhe linjat trupore që i posedon. Sot ndau një imazh bombastik, gjatë xhirimeve në televizion. E veshur me një […]

Read More
LAJME

A e dini se cila është kënga më e vjetër në botë? (VIDEO)

Rreth 3.400 vjet më parë, Ugarit ishte një port i lulëzuar. Qyteti antik, që shtrihej në bregdetin verior sirian, mbajti marrëdhënie të mira tregtare me Perandorinë Hitite, Egjiptin dhe Qipron (më pas i quajtur Alashija). Në kulmin e zhvillimit të tij, qyteti-port nuk qe vetëm një qendër tregtare, por edhe artistike. Megjithatë, qyteti përfundimisht ra […]

Read More
LAJME

7 profesionet që nuk ekzistojnë më!

Zhvillimi i madh teknologjik ka çuar në zhdukjen e disa profesionevë të cilat dikur ekzistonin për tu bërë jetën më të lehtë njerzëve. Ju paraqesim 7 profesionet të cilat sot nuk ekzistojnë më: Zgjimi i njerëzve nga gjumi Përpara se alarmi i orës për zgjim, të shpërndahej nëpër shtëpi, më parë kjo bëhej nga njerëzit. […]

Read More
LAJME

Historia që na bën të ndihemi krenar. Ja përse turqit na thërrasin Arnaut…

Shumë prej nesh kemi dëgjuar ose kemi qenë prezent që shqiptarët i quajnë arnaut. Por të pakët janë ata njerëz që e dine kuptimin dhe historinë e kësaj fjale madje ka dhe nga ata që e keqkuptojnë ose e marrin për fyerje. “Nga 27 kombet që jetonin në Perandorinë Osmane, në krye të tyre dhe […]

Read More
LAJME

“Jam ilir”! Testamenti i Aleksandrit të Madh, që tronditi grekët e maqedonasit

Padyshim që figura e tij madhështore, la gjurmë në historinë e njerëzimit, aq shumë sa edhe mijëra vite pas tij betejat dhe fitoret e tij bëjnë bujë dhe lexohen në gjithë botën. Bëhet fjalë për Aleksandrin e Madh, mbase figura më e shquar stratege dhe perandorake që ka njohur bota. Por ajo që diskutohet sot […]

Read More
LAJME

Këta janë dy të rinjtë që dyshohet se u vranë nga babai i tyre sonte në Viti (FOTO)

Një familje mërgimtarësh që ka ardhur për pushim nga Zvicra u shua sonte në Pozharan të Vitisë, pasi që dyshohet se kryefamiljari ka vrarë bashkëshorten e tij, dy djemtë dhe më pas veten e tij. Ballkani.info pak më parë raportoi se mërgimtari që dyshohet se privoi nga jeta gruan dhe djemtë e tij, e më […]

Read More