Day: December 31, 2020

LAJME

Merkel i thotë Kurtit: Jemi me ty në Iuftën kundër hajdutëve

Jemi me ty në luf tën kundër ko rrupsionit, do t’iu ndihmojmë në planin ambicioz për reforma qe ke bere gjate qeverisjes. Sot, gjatë ditës Kancelarja Angela Merkel dhe ish-Kryeministri Albin Kurti patën një bisedë telefonike.Gjatë bisedës ata shkëmbyen mendime për marrëdhëniet e ngushta bilaterale, përafrimin e reformave të Kosovës me Bashkimin Evropian, si dhe […]

Read More
LAJME

Dënim i rëndë për Cavanin/ Postimi racist i kushton 100 mijë funta dhe 3 ndeshje suspendim

Sulmuesi i Manchester United, Edinson Cavani është denuar rëndë nga Federata Angleze. Uruguajani kishte postuar një fotografi në Instagram duke e quajtur një mik të tij “Negrito” që do të thotë “I zi”. Për këtë arsye Cavani është dënuar me 100 mijë funta dhe 3 ndeshje moslojë. Ish sulmuesi i PSG-së, kishte deklaruar që fjala […]

Read More
LAJME

Futbollisti shqiptar në gjendje të rëndë pasi iu ndalua të nënshkruante me Benficën: Nuk po fle natën

Stiven Bala ka qeneë neë qendeër teë veëmendjes seë mediave angleze sot (e enjte) pasi u beë protagonist i njeë teme teë reëndeësishme neë karriereën e tij. Neë njeë intervisteë me “Daily Mail”, futbollisti shqiptar ka treguar se eështeë duke vuajtur shumeë dhe se po keërkon ndihmeë nga Federata e Futbollit teë Angliseë, shkruan “Zeri.info”. […]

Read More
LAJME

Shqipëria pozitive në vitin e pandemisë, Kosova nuk përmbush misionin historik

Pandemia la Kombëtaren Shqiptare rreth 9 muaj pa u grumbulluar fare, megjithatë kuqezinjtë ia dolën të bëjnë një përfaqësim dinjitoz në Ligën e Kombeve, pavarësisht problemeve të shumta. Gjithsesi 2020-a nuk ishte një vit i mbarë për Kosovën, që zhgënjeu në Play Off dhe nuk ia doli të realizojë ëndrrën e pjesëmarrjes në Kampionatin Europian. […]

Read More
LAJME

Postimi më i pëlqyer për vitin 2020 është homazhi i Ronaldos për Maradonën

Homazhi i Ronaldos për Maradonën është postimi më i pëlqyer për vitin 2020. Homazhi i Cristiano Ronaldos për Diego Armando Maradonën është postimi më i ndjekur (popullarizuar) në Instagram për vitin 2020. Kjo konrmohet nga “Billboard”. Një nderim i sinqertë për legjendën e futbollit, i cili ka marrë më shumë pëlqime dhe komente në të […]

Read More
LAJME

Vjen filmi i parë për Ilirët, bashkëpunim mes Italisë, Kroacisë dhe Sllovenisë

Shumë shpejt gjatë vitit të ardhshëm, do të mund të shohim një film të ri në ekranet e mëdha të kinemave shqiptare. Aktori i njohur nga Kosova Fatmir Spahiu, i njohur si “Oki” te seriali shumë i dashur për publikun, “Kafeneja Jonë” ka bërë të ditur lajmin. Përmes një postimi në llogarinë e tij në […]

Read More
LAJME

Barcelona synon të ‘rrëmbejë’ sulmuesin e Bayern Munichut

Barcelona është duke shikuar nga afër mundësinë e transferimit të Bayern Munichut, Kingsley Coman. Sipas Don Balon, katalunasit e shohim gjermanin si alternativë i yllit të Wolves, Adama Traore. Coman ka shkëlqyer për Bayernin në vitet e fundit, por transferimi i sulmuesit Leroy Sane ka bërë të mos jetë gjithmonë titullarë. Thuhet se kartoni i […]

Read More
LAJME

Marca publikon 10 futbollistët më të mirë të vitit, Messi i fundit

Futbolli ashtu si çdo sport tjetër ka kaluar një vit të vëshirë për shkak të pandemisë. Revista prestigjioze “France Football” anuloi dhurimin e Topit të Artë, pasi saj nuk ekzistonin kushtet e një analize të mirëfilltë se kush e meritonte këtë trofe individual, edhe pse Lewandowski u zgjodh futbollisti më i mirë i FIFA-s. Ndërsa […]

Read More
LAJME

Pamje apokaliptike në Norvegji. Shtëpi të varrosura në fshatin afër Oslos

Rrëshqitja e dheut në një fshat norvegjez ka varrosur shtëpitë nën baltën e errët, duke plagosur 10 persona – njëri në gjendje kritike – si dhe 10 të tjerë janë zhdukur. Njerëzit besuan në momentin që u krijua një gropë e madhe dhe ikën dritat, se erdhi “fundi i botës” Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë […]

Read More
LAJME

“Vendi më i çuditshëm ku kam bërë seks është …”- Getinjo habit me përgjigjen dhe tregon a është në një lidhje pas videos me zeshkanen

Getinjo prej disa kohësh është përfolur për jetën e tij private, pasi flirtoi në publik me dy vajzat e njohura të ekranit, Kejvina Kthellën dhe Vildane Zenelin. Ndërsa kohët e fundit ai publikoi një video me një modele zeshkane shumë seksi me mbishkrimin: “Zemra jem”. Postimi me vajzën kosovare të identifikuar si Rina, nxiti dyshimet […]

Read More