Futbollisti shqiptar në gjendje të rëndë pasi iu ndalua të nënshkruante me Benficën: Nuk po fle natën

Stiven Bala ka qeneë neë qendeër teë veëmendjes seë mediave angleze sot (e enjte) pasi u beë protagonist i njeë teme teë reëndeësishme neë karriereën e tij.

Neë njeë intervisteë me “Daily Mail”, futbollisti shqiptar ka treguar se eështeë duke vuajtur shumeë dhe se po keërkon ndihmeë nga Federata e Futbollit teë Angliseë, shkruan “Zeri.info”.

“Nga kjo situatë po vuaj mendërisht. Nuk mund të fle natën. Unë dua thjesht të luaj futboll. Kjo situatë po më vret karrierën. Është e vështirë të vazhdoj, po vuaj”, deklaroi ai.

Ai kishte mundësinë të luante me Benficën, por Barnet, skuadra e tij, kërkon 36 mijë funte psi kompensim për stërvitjen dhe 1.3 milionë funte në varësi të aktivizimit të tij te klubi portugez.

Kjo e ka ndaluar shqiptarin ta vazhdojë karrierën me klube si Middlesbrough, Sunderland dhe Colchester. /Zeri.info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *