Day: January 1, 2021

LAJME

E pabesushme kjo qe u pa ne VIVA Fresh eshte skandaloze?

Një lloj çipsi në “Viva Fresh Store” zakonisht kushton 1.89 Euro. Por, në ditën e njohur për zbritjet këtij lloj çipsi, në marketin “Viva Fresh Store” në Gjakovë, i është vënë një çmim shumë më i shtrenjtë se sa zakonisht. 2.25 Euro, e gjoja marketi ofron zbritje 16% për klientët e saj. Këtë mashtrim të […]

Read More
LAJME

Mushkolaj: Hoti Është K Opja E Isës, Është Isa Vetë Veç Pak Ma I Ri

Përpos Partisë Demokratike, Lëvizjes Vetëvendosje tashmë kandidatin për kryeministër të Kosovës e ka zyrtarizuar edhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas një mbledhje që patën sot, Isa Mustafa d eklaroi se është vendosur që Hoti të jetë kandidat për kryeministër nga partia e LDK-së. Por siç duket jo për të gjithë është çudi ky vendim. Analisti […]

Read More
LAJME

Vjen Lajmi Fantastikë: 200 euro për secilin qytetarë në Kosovë? JA DETAJET

450 milionë euro është shuma që do t’i kushtonte buxhetit të Kosovës, në rast se ndahen nga 250 euro për secilin qytetarë, për ta tejkaluar krizën ekonomike në kohë pandemie. Këtë ide e ka dhënë një vullnetar në luftën ndaj Covid-19, Shenoll Muharremi. Sipas tij, shteti nuk ka kapacitete që ta bëjë këtë për qytetarët, […]

Read More
LAJME

Albright: Rugova Na Kërkoi Që Kosova Të Bëhet Shteti I 51-Të Amerikan

Ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeleine Albright përshkruan takimet me Ibrahim Rugovën dhe zararin që kishte bërë politike amerikane, kur i kishte shtyrë liderët shqiptarë të takonin Slobodan Milošević-in. Për të mirën e tyre, shqiptarët vendosën t’i bënin ballë paqësisht sht ypjes serbe, duke krijuar institucione paralele. Nën udhëheqjen e Ibrahim Rugovës dhe LDK-së ata ngritën […]

Read More
LAJME

I Riu Që Do I Dhurojë Ve Shkën Të 19-Vjeçares E Priti Vitin 2021 Me Të Në Sp Ital, Mjeku Publikon Foton

Nazlije Sherifi bashkë me Valin nga Deçani, dhuruesin e ve shkës, e pritën Vitin e Ri në Spitalin e Mitrovicës. Fotografi nga Spitali ka publikuar mjeku Remzi Rrahmani, i cili po ashtu e priti Vitine Ri me ta ta. Postimi i plotë nga mjeku Rrahmani: Me të mrekullueshmen Nazlije dhe të madhin Valin po e […]

Read More
LAJME

Arjan Çani: Albin Kurti është një ‘Zagar politik’, mos gaboni ta votoni atë

Arjan Çani: Albin Kurti është një ‘Zagar politik’, mos gaboni ta votoni atë Arjan Çani, Nëse do isha kosovar s’do e votoja Albin Kurtin, Nuk e mbaj kur më ka ardhur Albin Kurti në studion time, por megjithatë them që jo më kot është shpallur nga ju personi i vitit. Megjithatë unë nuk do e […]

Read More
LAJME

Vrau dy motra në Tiranë, pendohet Përparim Ademi

Pasi vrau dy motrat Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metani në ditën e fundit të vitit 2020, 59-vjeçari Përparim Ademi, është shfaqur i penduar para uniformave blu. Ai ka kërkuar falje për veprimin që ka bërë dhe u shpreh se gjithçka erdhi pasi dyshoi që Zhaneta Metani kishte krijuar një lidhje tjetër, duke u ndarë nga […]

Read More
LAJME

Bashkatdhetarët kthehen nga Kosova, kolona deri në 300 metra në Merdare

Kur jemi në përfundim të festave të fundvitit, shumë nga bashkatdhetarët të cilët kishin ardhur në Kosovë tashmë kanë filluar të kthehen në vendet e tyre në Evropë atje ku jetojnë dhe punojnë. E një gjë e tillë ka bërë që tashmë në pikat kufitare të krijohen kolona të gjata, shkruan Telegrafi. Sipas Qendrës Kombëtare […]

Read More
LAJME

Ndeshje në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, lëndohen gjashtë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë – Mitrovicë. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy vetura, ku për pasojë kanë mbetur të lënduar gjashtë persona. “Në rrugën Prishtinë – Mitrovicë (fshati Milloshevë) ka ndodhur një aksident i komunikacionit rrugor në mes të dy automjeteve në lëvizje. Si pasojë e aksidentit rrugor, […]

Read More
LAJME

Konflikt mes të rinjve në Kosovë, plagoset me thikë një 18-vjeçar

Një 18-vjeçar është plagosur me thikë në Prizren si pasojë e një përleshje ndërmjet të rinjve të ndodhur përgjatë mbrëmjes. Një gjë të tillë për Express e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë së rajonit të Prizrenit, Vesel Gashi, teksa ka njoftuar se nuk ka ndonjë të arrestuar ende. “Rreth orës 17:10 minuta, në rrugën ” […]

Read More