Deshiroja Jete Me Te Mire Dhe Ika Prej Fashti,U Martova Me Nje Serb Dhe Mbarova Si Eshte Me Keq…!!

Kam jetu ne nje fshat te harrum prej njerzve, u martova me nje Serb vetem qe te dal prej aty por perfundova duke kcy neper kafe mi knaq Burrat tjer! – Ckemi! Vet si perjetues i ksaj historie sjam tu mujt me besu as veten se n’qfar gjendje jam ardh, me nje gjendje qe kurr nejten tem as se kisha paramendu qe perfundoj qishtu. Kshtu po ja nisi, tash i kam 23 vjet jam hi per 24 un jam rrit ne nje familje babi mami edhe 4 motra e 1 vlla nje moter ma e madhe se une e fmija tjer krejt ma tvogel, kemi jetu ne nje fshat qe shumica prej juve nuk e dini as qe ekziston bile, eshte ma zi se ferri kurrr skam dit qka eshte qyteti, qka eshte me ble tesha t’reja, e shum sene tjera qe as mend spom vin.

Nejse nja 2 or u duhke me ec ne kome per me shku ne shkoll e shkolla normal ja niske n8 un 5 u duhke mu qu mu bo gati e deri shkojsha, nklas jem kon veq 5 nxansa se ska pas shum shqiptar nqat vend, e kalova shkollen fillore e erdh puna me u regjistru shkoll te mesme shum ma larg prej shkolles fillore prindrit nuk me lejun me shku nshkoll mo edhe e nderpreva por me thon drejten nuk mka ec shkolla hiq me zor kam shku gjith. Nanes i kam ndihmu shum me punt e shpis sa qe edhe grat e katunit i thojshin lumja ti per ket qik se si ma e madhja qe isha un e motra u duhke me i ndihmu se edhe ajo su kon bash mir me shendet, eh qishtu tu rrit vitet kalojshin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *