Foshnja e parë e 2021-ës është vajzë

ëmija i parë i lindur në vitin 2021 në Kosovë është e gjinisë femërore, njofton Insajderi.

Ajo u lind në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike dhe Universitare, një minutë pas mesnate.

Foshnja peshon 3 kg e 400 gram.

Nëna është nga Komuna e Ferizajt dhe ky është fëmija i parë i saj.

Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi./Insajderi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *