Limaj uron Krasniqin në 70 vjetorin e lindjes: Kthim sa me? te? shpejte? ne? vendlindje

Kryetari i Nisme?s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar Jakup Krasniqin i cili sot feston 70 vjetorin e lindjes.

Limaj përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se Krasniqi shumicën e ditëlindjeve i ka pritur larg familjes së tij për motive kombëtare.
Lexo edhe:
LV-ja thonë se aktivistët e saj nga mbarë bota angazhohen për atdheun dhe idealin

Ai tutje i uroi kthim sa më të shpejtë në vendlindje pranë familjes dhe shokëve.

“Bac, ti sot feston dite?lindjen e 70-te?. Shume? dite?lindje si kjo, pe?r motive kombe?tare, ke pritur larg familjes e vendit pe?r te? cilin ke dhe?ne? aq shume? kontribut. Pe?rmes urte?sise? te?nde, dinjitetit, besnike?rise? dhe vlerave te? larta atdhetare, u ktheve ne? nje? udhe?rre?fyes pe?r shume? nga ne shoke?t e tu, ke?shtu lufte?n bashke? e be?me? me? te? lehte? dhe arritjen e lirise? me? te? shpejte?. Sot ne? dite?lindjen te?nde, te? uroj she?ndet te? mire? e kthim sa me? te? shpejte? ne? vendlindje, prane? familjes, prane? shoke?ve qe? te? presim. Te? uroj edhe shume? vite tjera, Bac”, ka shkruar Limaj në Facebook.

© SYRI.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *