E PABESUESHME-Këtë gjë e kanë të përbashkët Albin Kurti dhe Avdullah Hoti (FOTO)

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk është pasionant i madh i sportit.

Ai rrallë herë shihet në stadiumet kosovare.

Për herë të fundit Kurti ka përcjellur Kombëtaren e Kosovës kundër Malit të Zi në Prishtinë, ndeshje e zhvilluar në vitin 2019.

Por në kohën e lirë ai preferon të shikojë futbollin anglez, shkruan Indeksonline.

Kurti është tifoz i kampionit aktual, Liverpoolit.

Është interesant të theksohet që edhe ish kryministri, Avdullah Hoti është tifoz i flaktë i ‘të kuqve’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *