Isa Mustafa : Albin Kurti eshte fajtori kryesor qe nuk kemi liberalizimin e vizav

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, e ka fajësuar kryetarin e zgjedhur të Podujevës, Shpejtim Bulliqin, se shkaku i tij Kosova ka mbetur pa liberalizim të vizave.

“Ai ka punuar kundër nesh, sa i përket marrëveshjes për demarkacionit me Malin e Zi dhe liberalizimin vizave. Atëherë e kishim të sigurt por mbeti demarkacioni që kundërshtohej nga Shpejtim Bulliqi dhe u pa se ai faktim nuk arriti askund”.Denis Gafuri

Së shpejti mbahet Konventa e Shitjes dhe Marketingut ‘Suksesi është qëllimi yt’

“Po të vonin deputetët tanë – po t’i kisha votat e pesë-gjashtë deputetëve do e kalonim demarkacionin dhe do të liberalizoheshin vizat”, është shprehur Mustafa, njofton Klan Kosova.

“Sa i përket Shpejtim Builliqit, ai është prej fajtorëve kryesorë që nuk është arrit liberalizimi. Po të lëvizte kufiri mbi bazën e faktimeve të Bulliqit, do të kërkoja falje”.

Mustafa në Rubikon ka thënë se Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden, si zëvendëspresident gjatë vizitës në Kosovë kishte thënë se vendit do t’i liberalizoheshin vizat nëse do të votonte pro kalimit të demarkacionin me Malin e Zi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *