Day: January 4, 2021

SHOWBIZ

Ana Kabashi shfaqet joshëse dhe festive

Ana Kabashi arrin të tërheqë vëmendje sa herë që publikon imazhe të reja në rrjetet sociale falë dukjes së saj. Këngëtarja njihet për linjat e admiruara trupore, ashtu që edhe në pozat e reja ka marrë mijëra pëlqime nga fansat e saj. Bukuroshja është shfaqur me një kostum në formë minifundi dhe pjesë të sipërme […]

Read More
SHOWBIZ

Arta Nitaj vjen atraktive në paraqitjen e radhës: Vajzat e mira argëtohen më shumë

Modelja e njohur shqiptare, Arta Nitaj, tërheq vëmendje sa herë që publikon imazhe në rrjete sociale. Ajo vetëm në Instagram numëron 292 mijë ndjekës, për të cilët shpesh ndan postime të ndryshme. Bukuroshja nga Peja kësaj radhe ka shpërndarë një fotografi atraktive, në të cilën vjen në formë të mahnitshme. “Vajzat e mira argëtohen më […]

Read More
LAJME

Lladrovci: Jam i bindur që fitojë edhe kundër 30 kandidatëve

Komuna e Drenasit gjatë këtij viti është shpallur komuna e parë për performancë në mesin e 38 komunave të Kosovës, e kryetari Ramiz Lladrovci thotë se ky vlerësim është si rezultat i punës dhe bashkëpunimit që kanë pasur me qytetarët. Lladrovci thotë se është i gatshëm të kandidojë edhe për një mandat nëse ia jep […]

Read More
LAJME

Serbia fajëson Kosovën, edhe për përgjimet që po i bëhen Aleksandar Vuçiqit

Një hetim i gjerë dhe i hollësishëm ka filluar se kush, me urdhër të cilit dhe për çfarë qëllimi, ka përgjuar Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Sipas informacioneve, hetimi i cili është mbyllur në mënyrë rigoroze, ka zgjatur për ca kohë. Anëtarët e Shërbimit për Metoda të Posaçme Hetimore të Drejtorisë së Policisë Kriminale aktualisht […]

Read More
LAJME

“Nano:Shqiptaret janë njerëz të dalë nga mali”, I kisha zhd uk krejt (Video)

Shqiptarët janë njerëz që faktikisht kanë dalë nga mali. Për ata është njësoj nëse bëjnë lu ftë apo rrojnë në pa qe”. Është kjo fraza e kryeministres serbe Ana Brnabiç, të cilën e deklaroi gjatë një konference dhe ka ngj allur reagime të shumta. Në lidhje me këtë çështje, Mustafa Nano në monologun që mbajti […]

Read More
LAJME

Godet Fatmir Limaj – Ne zgjedhjet e reja un do ti fitoj 51% dhe do ta rrxoj Albinin MENDIMI JUAJ?

Nisma Sociald.emokrate e Kosovës është shprehur për një qeveri të gjerë të unitetit dhe kundër zgjedhjeve të reja. Në Lëvizjen Vetëvendosje kanë paralajmëruar disa herë se janë kundër një qeverie gjithëpërfshirëse, duke kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme Nisma Sociald.emokrate e Kosovës është shprehur për një qeveri të gjerë të unitetit dhe kundër zgjedhjeve të […]

Read More
FUN

A i zbardh dhëmbët soda e bukës?

Shumë persona vuajnë nga dhëmbët dhe kjo iu shndërrohet në kompleks jetësor atyre. Flitet se soda e bukës shkëlqen dhëmbët e verdhë, por çfarë thonë ekspertët e dhëmbëve? Express.co.uk bisedoi me dentisten e njohur me qendër në Londër, Dr Kamala Aydazada për të zbuluar nëse soda e bukës me të vërtetë ju zbardh dhëmbët. Zbardhja […]

Read More
LAJME

Shkëlqen prej 4 vitesh në Norvegji, talenti dardan kalon në Superligën turke

Zymer Bytyqi është një nga lojtarët shqiptarë, që po shkëlqen më së shumti në Europë, teksa prej katër sezonesh aktivizohet në Norvegji me skuadrën e Viking. Sulmuesi anësor me origjinë nga Kosova në vitin e shkuar ishte autor i plot 10 golave në 29 zbritje në fushë, duke tërhequr vëmendjen e skuadrave të ndryshme në […]

Read More
LAJME

“A është Vjosa Osmani kandidatja e duhur për presidente” (VIDEO)

Posti i Presidentit po i përçan partitë politike. Deri në zgjedhjen e një kandidati për të parin e shtetit këtë funksion do ta drejtojë Vjosa Osmani, që aktualisht është edhe kryetare e Kuvendit. Sipas profesorit Mazllum Baraliu, propozimi i Vjosa Osmanit për postin e presidentes në këtë kohë është i duhur. “Deri në 6 muaj […]

Read More
HISTORI

AnaIisti Turk nxjer flamurin Shqiptar në emision dhe thotë: Këta e kanë shkruajtur Historinë e Vërtetë (VIDEO)

Analisti turk nxjer falmurin shqiptar në emision dhe thotë: Këta e kanë shkruajtur historinë e vërtetë. Analisti turk Ahmet Cakar në emision nuk e ka mbajtur veten dhe ka shprehur hapur dashurinë për shqiptarët dhe për triumfet tona si popull gjithandej. Shqiptarët janë popull i vendosur, besnik dhe të suksesshëm në të gjitha lëmitë. Ata […]

Read More