Day: January 5, 2021

AUTO & TECH BOTË LAJME

Humbi ndeshjen në video-lojë, çmendet 31-vjeçari, godet kushuririn dhe hidhet nga ballkoni

Pasi humbi një ndeshje në një video-lojë, playstation, një 31-vjeçar nga provinca gjermane e Nordrhein-Westfalen u hodh nga ballkoni i katit të parë të një shtëpie në Willebadessen. Nga dëshmitë e të afërmve, një kushëri erdhi për të vizituar të riun dhe pasi ata pinë diçka, ata luajtën futboll përmes një video-loje. Pasi humbi lojën, […]

Read More
SHOWBIZ

“Hajde këtu te shpirti jot”/ Takim romantik mes Andit dhe Teas, loja me dënime i çon në puthje

Pjesa e parë e puntatës së “Për’puthen” nisi me takimin romantik mes Andit dhe Teas. “Hajde këtu te shpirti jot”, u shpreh Tea gjatë takimit, teksa Andi nga ana e tij tha: “Ah sikur të ishim në shtëpi, t’i kërkonim leje produksionit edhe një ditë tjetër. Të kanë thënë që ke buzëqeshje shumë të bukur?” […]

Read More
SHOWBIZ

Dafina Zeqiri pozon e shtrirë shtrat me të brendshme

Që nga paraqitja e saj e parë ajo ka shpërthyer me ekskluzivitete, me gjëra unike e projekte ndezëse, shkruan “Kosovarja”. Vit pas viti emri saj filloi të rritet e të bëhet një nga këngëtaret më favorite, e që e tillë po vazhdon të mbetet ende. Këngëtarja Zeqiri ia ka thënë goxha mirë edhe bashkëpunimeve. I […]

Read More
SPORT

Rummenigge zbulon të ardhmen e Douglas Costa dhe lajmëron Juventusin!

Mysafiri i Tiki Taka, emisioni i Mediaset, CEO i Bayern Munchen, Karl-Heinze Rummenigge foli për Douglas Costa: “Ne nuk kemi vendosur ende nëse do ta blejmë atë ose jo. Jemi shumë të kënaqur me të, është shumë i mirë si brenda ashtu edhe jashtë fushës. Na ofron atë që dëshirojmë. Kemi nevojë për të në […]

Read More
LAJME

Vaksinat kundër COVID-19 edhe para shkurtit?

Pfizer: Diskutimet me qeveritë janë konfidencialeQytetarët e gatshëm ta marrin vaksinën kundër COVID-19 Në Ministrinë e Shëndetësisë kanë bërë të ditur se në mesin e muajit shkurt pritet arritja e një sasie të konsiderueshme e vaksinave kundër COVID-19. Në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë të martën, kjo ministri nuk e përjashtoi mundësinë që […]

Read More
LAJME

COVID-19, Gjermania zgjat bllokimin kombëtar deri më 31 janar

Kancelarja Angela Merkel dhe 16 kryeministrat e landeve gjermane arritën sot një marrëveshje për zgjatjen e bllokimit kombëtar deri më 31 janar, sipas raportimeve të disa medieve, përfshirë “Bild”, “Welt” dhe “Tagespiegel”. Sipas masave kufizuese, shkollat dhe kopshtet do të qëndrojnë të mbyllura deri në të njëjtën datë. Gjithashtu, duket se është rënë dakord edhe […]

Read More
FUN

Njihuni me 3 kampionët e kokëfortësisë së horoskopit

Të gjithë e njohim një që e di më mirë, që është më i mençuri dhe që nuk ndryshon kurrë mendim. Ndonjëherë është një sfidë e vërtetë të flasësh me dikë të tillë, herë të tjera është një lodhje nervash, megjithatë ky artikull do t’ iu ndihmojë që të mos e merrni personale kokëfortësinë e […]

Read More
LAJME

Krimi monstruoz i Përparimit/ Zbulohen telefonatat e përgjuara

Në emisionin “Shqipëria Live” u bënë të ditura disa audio përgjime që tregonin bisedat mes autorit të krimit Përparim Tela dhe një prej viktimave të tij pak ditë para vrasjes së dyfishtë. Biseda mes Përparim Telës dhe viktimës Kristina Bardhit: Përparimi: Mirëmëngjes, mirë je, të pashë që je zgjuar dhe të mora… Kristina: Ça do? […]

Read More
LAJME

Prej 10 vitesh pa ujë, banorët e fshatit Mabë në Lezhë: Uji është ndotur nga landfilli i Bushatit

Sigurimi i ujit të pijshëm është kthyer në sfidë për banorët e fshatit Mabë në njësinë administrative të Dajçt në Lezhë. Prej të pakëtn 10 vitesh në çezmat e këtij fshati nuk rrjedh asnjë pikë uji pasi ujësjellësi është jashtë funksioni. Të gjendur në këto kushte banorët detyrohen ta blejnë ujin ose ta mbushin në […]

Read More
LAJME

Tragjedia në Ferizaj: Një 20 vjeçares nga shpërthimi, iu dogj fytyra dhe iu thye qafa

15 persona janë dërguar sot për trajtim shëndetësorë në Klinikën Emergjente në QKUK, pas shpërthimit të një bombole në një restorant në Ferizaj. Drejtori i Klinikës Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Basri Lenjani ka dhënë informacione për gjendjen e personave të lënduar. Në një konferencë të mbajtur bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Armend […]

Read More