“Ti je babai i dytë i shqiptarëve”, Rama batuta në Shijak, banorja-Ahmetajt:Dukesh më i madh në TV

Kreu i qeverisë Edi Rama u dha çelësat e shtëpive disa familjeve në Shijak që u dëmtuan nga tërmeti. Sot ai ishte në shtëpitë e reja të familjeve Xoxi dhe Banushi. “Ti je babai i dytë i të gjithë shqiptarëve. Rrofsh sa malet” i tha i zoti i shtëpisë në familjen Banushi.

Lexo edhe: Rama batuta me Ahmetajn: Jepja këtij se është i hidhur

Ndërsa në familjen Xoxi i priti një e afërme, pasi pronari ndodhej jashtë vendit, në Greqi. “Për mua je hero, jo vetëm për mua, por për të gjithë. Ta them me shpirt”. Batutat nuk munguan, këtë herë me ministrin e Rindërtimit, Ahmetaj.

“Dukesh i madh në televizor” i tha ajo, ndërsa Edi Rama, ia ktheu “I madh është por i prish punë unë tani”. E ndërsa ëmbëlsirat nuk i pranoi, Rama kërkoi “Një pikë raki për ta bërë gëzuar tamam”./ db/Abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *