Day: January 6, 2021

LAJME

Sërish tërmet i fuqishëm në Kroaci

Një tërmet i fuqishëm prej 5.3 shkallësh ka goditur Kroacinë para pak minutash, shkruan Express. Tërmeti është shënuar në faqen zyrtare të EMSC, duke thënë se goditja ka ndodhur 48 kilometra në jug-lindje të Zagrebit. Kroacia është goditur nga dy tërmete të tjera të fuqishme para pak ditësh, ku si pasojë ka pasur vdekje, dhjetra […]

Read More
BOTË HISTORI LAJME

Prej vitit 1919, ky vend ruhet çdo orë e minutë për një arsye të veçantë

Varri i ushtarit të panjohur është një monument i ngritur në nder të kujtimeve të përbashkëta të të gjithë ushtarëve, marinsave, aviatorëve dhe detarëve të vrarë në çdo luftë. Varret e tilla mund të gjenden në shumë vende dhe janë zakonisht të profilit të lartë të monumenteve kombëtare. Ky monument ndodhet në Virixhinia të Shteteve […]

Read More
LAJME

Vetëvendosje e bindur: Kurti do t’i prijë listës

Gjykata Kushtetuese ka publikuar sot aktgjykimin e plotë që shpalli antikushtetuese Qeverinë Hoti, për shkak të procesit se si ishte votuar kjo qeveri. Këtë aktgjykim, disa palë e kanë lexuar edhe për dhënë opinion për një situatë tjetër, duke thënë se Albin Kurti, i cili është i dënuar me vendim të prerë të Gjykatës për […]

Read More
LAJME TË FUNDIT

Ja si të parandalohet shpërthimi i bombolës së gazit! (VIDEO)

Rrahman Sefedini, i cili ligjëron në Fakultetin e Menaxhimit të Emergjencave, ka demonstruar për RTV21 se si duhet të parandalojmë shpërthimet e bombolave të gazit. Eksperti i licencuar ka njohuri për shpërthimet dhe mjetet e rrezikshme e po ashtu për menaxhimin e tyre./21Media

Read More
SHOWBIZ

Loredana nuk i ndal blerjet e shtrenjta

Loredana bleu së fundi një çantë “Prada”. Loredana Zefi njihet për jetën luksoze që bën, ngase fiton shumë nga muzika që prej fillimit të karrierës. Atë e shohim të veshur nga brendet e njohura, ndërsa shifrat e veshjeve e aksesorëve të saj janë goxha të larta. Në fotografinë e fundit, Loredana tregoi se ka blerë […]

Read More
SPORT

Nuk po merr dot veten, Rashica rikthehet në stërvitje te Werderi

Ylli i Kosovës, Milot Rashica i është bashkuar skuadrës gjermane Werder Bremen në stërvitje. Kosovari këtë edicion nuk ka qenë në formën e duhur shkaku i lëndimeve, derisa lëndimi i fundit e mbajti për një kohë të gjatë. Mirëpo, Werderi përmes një postimi në Twitter ka zbuluar se Rashica ka harruar lëndimin dhe i është […]

Read More
LAJME

Vjosa Osmani tregon kushtin e saj për t’u rikthyer në LDK

Vjose Osmani ka nisur një lëvizje të re politike dhe të gjitha gjasat janë që ajo të përfshihet në listën e Vetëvendosjes si kandidate për deputete në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Kosovë. Shumë prej mbështetësve të saj po largohen nga LDK-ja dhe po i bashkangjitet VV-së, duke përbërë kështu një krisje reale të kësaj […]

Read More
LAJME

Hoti: Në shkurt, 20 mijë vaksinime në ditë

Kosova planifikon të vaksinojë 20 mijë qytetarë kundër koronavirusit të ri brenda ditës, pasi të arrijnë vaksinat e para në muajin shkurt, deklaroi kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti. Në një konferencë për shtyp, Hoti prezantoi strategjinë për vaksinimin e popullatës kundër COVID-19 dhe tha se tre grupe do të kenë prioritet për vaksinim: punonjësit dhe […]

Read More
SHOWBIZ

Në momente intime me të dashurin, Dua Lipa kapet “mat” gjatë pushimeve (FOTO)

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe i dashuri i saj, Anwar Hadid, kanë disa ditë që po shijojnë pushimet në Meksikë. “Daily Mail” ka publikuar disa fotografi të çiftit të famshëm, i cili duket mjaft i relaksuar dhe i lumtur. 25-vjeçarja shfaqet me një palë bikini ngjyrë rozë si dhe një palë syze. Për […]

Read More
SHOWBIZ

Kur botoksi të shkatërron fytyrën, shikoni si e ka pësuar artisti i njohur

Disa i tremben viteve dhe plakjes, dhe për këtë përpiqen që të bëjnë diçka. Zakonisht personat e famshëm duket se e kanë këtë problem. Por ndonjëherë, përpjekjet për të shmangur rrudhat në fytyrë e përkeqësojnë edhe më keq situatën Kështu ka ndodhur edhe me këngëtarin e famshëm, The Weeknd, i cili i ka lënë të […]

Read More