Sërish tërmet i fuqishëm në Kroaci

Një tërmet i fuqishëm prej 5.3 shkallësh ka goditur Kroacinë para pak minutash, shkruan Express.

Tërmeti është shënuar në faqen zyrtare të EMSC, duke thënë se goditja ka ndodhur 48 kilometra në jug-lindje të Zagrebit.

Kroacia është goditur nga dy tërmete të tjera të fuqishme para pak ditësh, ku si pasojë ka pasur vdekje, dhjetra të lënduar dhe dëme të mëdha materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *