Day: January 8, 2021

Kosovë LAJME SHOWBIZ TË FUNDIT

Avdullah Hoti hap llogari në Instagram, Kallashi: Kthema followin mos u bo…

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, sot përmes një postimi në facebook, ka njoftuar se do të jetë aktiv edhe në rrjetin social instagram. Hoti ka hapur llogari zyrtare në instagram, e aty ka pasur një koment insteresant nga një yll i showbizit. Hotit i ka komentuar Donjeta Kosumi – e njohur si Kallashi. Duket se […]

Read More
SPORT

14 gola në 22 ndeshje/ Sulmuesi i Kombëtares bën hapin e parë të madh në karrierë, largohet nga Finlanda. Ja destinacioni i ri

Albion Ademi mund ta vazhdojë karrierën në kampionatin elitar të Turqisë. Sulmuesi i skuadrës finlandeze, Mariehamn i është sugjeruar skuadrës së Trabzonsporit, ka raportuar të hënën mediumi Gazetadamga. 21-vjeçari ka shkëlqyer edicionin që përfundoi në fund të vitit të kaluar duke shënuar 14 gola dhe tri asistime në 22 paraqitje. Ademi te Mariehamni u transferua […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

“Faturën e ke pagu në vitin 1999”: Invalidi i UÇK’së operohet falas nga kirurgu, i hiqet copa e granatës që prej luftës

Kirurgu torakal, Nazmi Kolgeci, ka operuar invalidin e UÇK’së, Zeqir Hoxha, duke i hequr copën e gr*anatës të cilën e kishte që 20 vite në trup. Këtë e ka bërë të ditur vet ish-ushtari i UÇK’së, Zeqir Hoxha në Facebook, duke e falënderuar doktorin Kolgeci për kujdesin dhe ka treguar se operimin e ka bërë […]

Read More
BOTË LAJME

Vajza dhe i dashuri masakrohen nga familjarët pas refuzimit të martesës me kushëririn në Turqi

Në një rast të rëndë të njohur si “vrasje nderi”, një vajzë e re është vrarë kurse i dashuri i saj u torturua e u vra pasi ajo refuzonte të martohej me kushëririn e saj në Turqi. 24 vjeçarja Vilda Ince, u detyrua të martohej me kushëririn e saj në një ceremoni fetare pasi ishte […]

Read More
BOTË LAJME

Përfundoi në koma, momenti kur i riu godet kokën në shkëmb pasi hidhet për të kapur kryqin

Një 30-vjeçar në Greqi u plagos rëndë, ndërsa u hodh në ujë duke tentuar të kapë kryqin. Ngjarja ndodhi në Amarynthos, ku besimtarët ortodoksë festuan ditën e Ujit të Bekuar, e njohur ndryshe edhe si “Theofania”. Mediat greke, kanë publikuar pamjet të momentin kur 30-vjeçari hidhet nga një lartësi bashkë me disa të tjerë. I […]

Read More
LAJME Shqipëri

Ndryshon sërish kategorizimi i komunave – Në “zonën e kuqe” mbesin shtatë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë reagimin e ri të komunave bazuar në numrin e rasteve të reja me Coronavirus në 100 mijë banorë, njofton Insajderi. Nga sot e deri më 15 janar, në zonën e kuqe, janë vetëm shtatë komuna: Prishtina, Fushë-Kosova, Mitrovica e Veriut, Zveçani, Obiliqi, Zubin Potoku dhe Leposaviqi. Në zonën e verdhë, […]

Read More
LAJME Shqipëri

Durrësi kthehet në kënetë gjigante, bashkia: E kanë fajin lumenjtë

Bashkia e Durrësit e Durrësit përmbytet rregullisht të paktën këto 10 vitet e fundit. Dhe jo vetëm në zonat rurale, por edhe qyteti brenda me gjithë rrugët e sapo bëra me tender të dyshimtë. Por pavarësisht nga kjo çdo sezon shirash e gjen këtë bashki në të njëjtën gjendje katastrofike dhe pa ndërhyrjet e duhura. […]

Read More
Kosovë LAJME

Kjo është deklarata e Albin Kurtit që po befason pas vendimit të kushtetutës

Gjykata Kushtetuese ka nxjerrur gjatë ditës së sotme aktvendimin e plotë të saj rreth votës së Etem Arifit, që rezultoi me rrëzimin e Qeverisë, shkuarjen në zgjedhje dhe moslejimin e personave të d ënuar në tri vjetët e fundit për të kandiduar për deputet. E derisa ky vendim ngjalli debate në të shumta në të […]

Read More
Kosovë LAJME

Biznismeni Ramiz Kelmendi paralajmëron këtë gjë, ja çka e pret Kosovën…

Biznesmeni i njohur Ramiz Kelmendi parashikon një rënie të ndjeshme ekonomike. Në një intervistë për KosovaPress, ai thotë se tkurrja do të jetë më shumë se 8 përqind. Ish-deputeti Kelmendi ka thënë se viti 2020 nuk ishte vit i suksesit, por vit i mbijetesës si p asojë e sëmundjes enígmatíke COVíD-19. Kelmendi po fajëson institucionet […]

Read More
Kosovë LAJME

Lushtaku fton Limajn te PDK: Le të shkrihen, ose shkojmë bashkë në koalicion

Sami Lushtaku ka thënë se është një nga ithtarët e vetëm që PDK-ja të shkojë me Nismën në koalicion. Për Indeksonline, ish-kryetari i Skenderajit ka thënë se do të donte që të Nisma e Limajt të shkrihet në PDK. “Unë jam një i vetmi në parti që e kam dëshirën që Limaj të jetë pjesë […]

Read More