Day: January 9, 2021

BOTË Kosovë LAJME TË FUNDIT

Nisen drejt Austrisë dy të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj

Dy qytetarët e lënduar në Ferizaj, u nisën sot për trajtim mjekësor për Graz të Austrisë, falë përkrahjes dhe mbështetjes së këtij shteti. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e falënderoi ambasadorin austriak në Kosovë dhe ambasadorin e Kosovës në Austri, që sipas tij, treguan përkushtim të madh dhe kanë kontribuar që të gjendet mundësia dhe […]

Read More
Kosovë LAJME Maqedoni

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron reshje shiu edhe në ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se reshje të shiut pritet të ketë edhe gjatë ditëve në vijim në tërë vendin, njofton Insajderi. Siç bëhet e ditur në njoftim, reshjet do të jenë më të theksuara sërish në rajonin e Dukagjinit. “Sipas parashikimeve tona pritet që përsëri ditëve në vazhdim të ketë reshje në tërë vendin […]

Read More
LAJME Shqipëri

Shqipëria “nën ujë”, disa banesa të përmbytura në Fushë-Krujë

Infektuar: 53264 Shëruar: 45000 Vdekur: 1368 Shqipëria “nën ujë”, disa banesa të përmbytura në Fushë-Krujë Shqipëria “nën ujë”, disa banesa të përmbytura në Fushë-Krujë Vendi ynë prej disa ditësh është përfshirë nga moti i keq për shkak të reshjeve të dendura, ndërsa disa zona janë përmbytur. Ndonëse reshjet përgjatë ditës së djeshme kanë qenë intensive, […]

Read More