Çfarë po ndodh? Nënkryetari i VV’së lihet jashtë listës për deputet

Nënkryetari i VV’së Besnik Bislimi nuk është kandidat i kësaj partie për deputet.

Ish-ministri i Financave dhe Transfereve nga Lëvizja Vetëvendosje, Besnik Bislimi vazhdimisht është shprehur optimist për rezultatin e VV’së në zgjedhjet e parakohshme.

Bislimi nuk ishte kandidat për deputet as në zgjedhjet e kaluara.

Listës së Vetëvendosjes i prin Albin Kurti pasuar nga Vjosa Osmani.

© SYRI.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *