Day: January 17, 2021

BOTË SHOWBIZ TË FUNDIT

Infermieri I Propozon Partneres Martesë Në Një Mënyrë Të Pazakontë

ashuria në kohë të COVID-it! Një infermier nga Torre Santa Susanna (Brindisi) shkroi propozimin për martesë për të dashurën e tij në kostumin anti-Covid që mban çdo ditë për punë. Infermieri 32-vjeçar punon në departamentin e Pneumologjisë të spitalit Ostuni (Brindisi). “Carmelì, do të martohesh me mua? Po, jo,” shkroi ai në pjesën e pasme […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Faji I Cilës Parti Është Që KOSOVA Mbeti Pa Viza?!…

Faji i cilës parti është që KOSOVA mbeti pa Viza?!… Faji i cilës parti është që KOSOVA mbeti pa Viza?!… Profesori Bernard Nikaj thotë se Kosova humbi ‘trenin’ për liberalizim të vizave kur nuk votoi demarkacionin me Malin e Zi.“Mangësia e LDK’së për të komunikuar të vërtetën e vetë na ka lënë neve pa viza.Të […]

Read More
FUN Kosovë SHOWBIZ TË FUNDIT

SA ROMANTIK ËSHTË RAMUSH HARADINAJ NA TREGON ANITA MUÇAJ

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij Anita Muçaj, jashtë politikës mund të thuhet se janë një nga çiftet më të diskutuara në rrjete sociale. Kjo edhe për faktin se Anita nxjerr tek ai anën romantike të një burri ushtarak e shtetas. Shpesh herë ai i dhuron lule e ajo edhe puthje në […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Tre të dënuar dhe 24 kandidatë me aktakuza garojnë në këto zgjedhje

Albin Kurti dhe Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje iu futën garës zgjedhore të 14 shkurtit, me nga një dënim të formës së prerë mbi supe.Njësoj edhe Milan Aritonoviq i Listës Serbe.Sipas Institutit të Kosovës për Drejtësi, këta tre kandidatë janë të përfshirë në listat partiake që u dorëzuan të shtunën, e që kanë aktgjykime fuqiplota […]

Read More
BOTË LAJME TË FUNDIT

POLICIA ARRESTON KRITIKUN E KREMLINIT NAVALNY-N GJATË KTHIMIT NË RUSI

Policia ndaloi kritikun e shquar të Kremlinit, Alexei Navalny, gjatë mbërritjes në një aeroport të Moskës pasi ai fluturoi në shtëpi në Rusi nga Gjermania për herë të parë që kur u helmua në mes të vitit të kaluar, transmeton Insajderi. Lëvizja të dielën, e cila mund të shohë Navalny të burgosur për tre vjet […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Gjithçka e kryer, Mesut Ozil futbollisti më i ri i Fenerbahces

Gjithçka e kryer, Mesut Ozil futbollisti më i ri i Fenerbahces 1 orë më parë nga:Mergim Rreci Mesut Ozil i tha lamtumirë shokëve të tij të ekipit të Arsenalit dhe stafit të klubit sot dhe po udhëton për në Turqi përpara një kontrolli mjekësor në Fenerbahce.Ozil pritet të bashkohet me Fenerbahce si një agjent i […]

Read More
BOTË LAJME SPORT

Liverpool-Manchester United, formacionet zyrtare/ Klopp i beson Xherdan Shaqirit

Do të startojë në 17:30 supersfida e Premier Ligës mes Liverpoolit dhe Manchester United, një përballje që ka dhuruar gjithmonë spektakël. Ky takim është i vlefshme për javën e 18-të të kampionatit, teksa diferenca e pikëve mes këtyre dy skuadrave është vetëm 3 pikë. Kryesojnë “djajtë e kuq”, të ndjekur nga Leicesteri, ndërkohë që Liverpooli […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Sonte rikthehet furnizimi me ujë për banorët e lagjes “Dardania” në Prishtinë

Kompania e Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, ka njoftuar banorët e lagjes “Dardania” në Prishtinë se sonte nga ora 18:00 deri në 18:30 parashihet që të rikthehet furnizimi me ujë të pijshëm. “Të nderuar konsumatorë të lagjes ” Dardania” në Prishtinë, fillimisht kërkojmë ndjesë për pritjen tuaj që të iu vie sa më shpejtë uji në kroje. […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

Piktori i njohur shtrohet në spital nga Covid, mesazhi i vajzës

Piktori i njohur Mustafa Arapi është shtruar në spitalin Covid-2, pasi është prekur nga COVID-19. Ndërsa vajza e tij, Dorina Arapi në një mesazh u ka bërë apel institucioneve përkatëse duke u shkruar: Kujdesuni për të, është vlerë kombëtare Lajmin e shtrimti e dha vetë vajza e tij përmes një statusi në rrjetin e saj […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

AKR-JA E PA KËNAQUR ME LDK: E THYEN MARRËVESHJEN

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re kishin marrëveshje për renditje të kandidatëve në listën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Mirëpo, AKR-ja po pretendon se partia aleate ka thyer këtë marrëveshje, duke ndryshuar renditjen, njofton Insajderi, njofton Insajderi. Sekretari i AKR-së, Vesel Makolli, i ka thënë KOHËS se kjo marrëveshje nuk është respektuar […]

Read More