Day: January 18, 2021

SPORT TË FUNDIT

Real Madridi përgatit kontratë të re për Benzema dhe Varane, mirëpo jo për Iscon dhe Marcelon

Disa nga yjet që kanë shkëlqyer në vitet e fundit të “Los Blancos” janë Karim Benzema, Raphael Varane, Luka Modric, Sergio Ramos, Marcelo dhe Isco, por e ardhmja e tyre është në dyshime. Sipas AS, Reali do t’iu ofrojë rinovimin dyshes franceze Benzema dhe Varane, të dy lojtarët janë të hapur që të mbesin në […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Debutoi 1 vit më parë me Dortmundin, statistikat e pabesueshme të Erling Haaland

Më 18 janar 2020, pra fiks një vit më parë, Erling Braut Haaland debutoi me Borussia Dortmundin. Sulmuesi norvegjez hyri në vend të Piszczek në minutën e 56-të në ndeshjen kundër Augsburgut (3-5), kur rezultati ishte 3-1. Ai, si askush më parë, realizoi tregolësh që në debutim, madje duke u hedhur në fushë si zëvendësues. […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

“Injektoi ujë biologjik në vend të vaksinës”, Rama ironizon: Nivel shumë i lartë për ne…

Kryeministri i vendit, Edi Rama në nisjen e sesionit të ri parlamentar hodhi poshtë të gjitha teoritë konspirative në lidhje me vaksinimin. Pas deklaratave të opinionistëve se ai ka injektuar ujë biologjik në vend të vaksinës reale, kryeministri ironizoi se “është një nivel i analistëve shumë i lartë për ne njerëzit e zakonshëm.” “Na jep […]

Read More
BOTË LAJME TË FUNDIT

Zjarr pranë Kongresit amerikan, evakuuohet personeli i Biden

Ndërtesa e Kongresit Amerikan në Washington është vendosur nën bllokim mes një kërcënimi të jashtëm që doli se ishte një zjarr aty pranë. Policia e Kongresit Amerikan njoftoi se përderisa një zjarr u raportua disa blloqe larg ndëresës nën një urë aty pranë, ligjvënësit dhe personeli tjetër në Kongres u informuan menjëherë pasi tymi shihej […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

KUVENDI I SHQIPËRISË MIRATON MARRËVESHJEN ME PFIZER

Është miratuar në Kuvend pasditen e sotme marrëveshja sekrete me kompaninë e vaksinave kundër Coronavirusit, Pfizer, njofton Insajderi. Kjo marrëveshje është miratuar me 94 vota pro, ndërkohë që 5 ishin kundër dhe 3 abstenim. Shumë deputetë e kanë kundërshtuar idenë e marrëveshjes sekret, edhe Presidenti gjithashtu e ka cilësuar si jo transparente. Megjithatë në vendin […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Procesi po shkon mirë/KQZ-ja verifikon aplikimet nga diaspora

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), sot ka funksionalizuar Qendrën e Thirrjeve, ku janë të hapura 25 linja telefonike që do të bëjnë verifikimin e votuesve nga jashtë Kosovës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë në Info Magazine në Klan Kosova, se procesi deri tani ka shkuar shumë mirë. “Deri tani, janë bërë me mijëra […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Misteri i zhdukjes: Si u gjet i vdekur pas katër ditësh, Heset Rrahmani nga Vitia

Trupi i pajetë i Hesat Rrahmanit nga Komuna e Vitisë është gjetur sot në territorin e Kaçanikut, në afërsi të veturës së tij. Mehmetali Hajdini nga Policia Rajonale e Ferizajt tha se vetura e tij ishte rrokullisur në humnerë diku 100 metra. “Jemi në vendin e ngjarjes, para pak çastesh kemi gjetë një veturë të […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Likaj për fillimin e procesit mësimor: Bashkë ia arritëm t’i mbajmë shkollat e hapura

Ministri në detyrë i Arsimit, Ramë Likaj ka uruar nxënësit për rifillimin e procesit mësimor duke thënë se pas është lënë një vit aspak i lehtë. Likaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se pavarësisht sfidës me pandeminë, është arritur që të përmbyllet një vit me shumë të arritura në arsim. Postimi i plotë: […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Di Maria pranë rikthimit në Premier League, por jo tek United

Sulmuesi i PSG-së, Angel di Maria mund të rikthehet në Premierligë te Tottenhami, Argjentinasi ishte pjesë e “Djajve të Kuq” në sezonin 2015/15, por zhgënjeu dhe u largua qysh pas 12 muajve, shkruan lajmi.net. Sidoqoftë, të “Parisienët” ka qenë i mrekullueshëm këto pesë vitet e fundit duke shënuar 86 gola dhe dhuruar 101 asistime në […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Humbja nga Inter, Pirlo shpërthen me deklarata pa ndeshjes

Inter e ka fituar derbin italian kundër Juventusit, në kuadër të xhiros së 18-të të Serie A. Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ka reaguar pas humbjes 2-0 nga Inter në kuadër të xhiros së 18-të të Serie A. Juventus humbi ndeshjen e Derby d’Italia ndaj Inter të dielën, ndërsa Andrea Pirlo, u shpreh paksa i […]

Read More