Day: September 12, 2021

BOTË LAJME TË FUNDIT

Pasi bën operacion plastik hundën, 27-vjeçarja merr propozimin për martesë (VIDEO)

Noada Tahiri, 27-vjeçarja nga një fshat i Elbasanit, erdhi në “Doktor Plastik”, për të realizuar rinoplastikën. Por gjatë konsultës me Doktoreshë Rezarta Kapaj nga Spitali Amerikan i sugjeroi profiloplastike. Gjithashtu, mjekja i sugjeroi që të realizojë njëkohësisht disa ndërhyrje për të balancuar të gjithë profilin. Dhe për këtë Noada e papërgatitur i duhej të merrte […]

Read More
LAJME Maqedoni TË FUNDIT

Jep dorëheqjen drejtori i spitalit në Tetovë ku humbën jetën 14 persona

Drejtori i Spitalit të Tetovës, Florin Besimi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij. Në një postim në Facebook, Besimi shkruan se për shkak të përgjegjësisë morale pas zjarrit, ai jep dorëheqje nga pozita e drejtorit të Spitalit Klinik të Tetovës. “Si mjek, i cili tërë jetën time profesionale i’a kam përkushtuar shërimit të bashkëqytetarëve […]

Read More
LAJME Maqedoni TË FUNDIT

Ekspertët gjermanë në Tetovë, do të zbardhin shkaqet e zjarrit në spitalin Covid

Teksa në Maqedoninë e Veriut po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të rënies së zjarrit në spitalin anti-covid në Tetovë, dy ekpertë gjermanë kanë mbërritur ditën e sotme atje për të hetuar shkaqet. Bëhet fjalë për ekspertë të shkallës më të lartë për ekspertiza dhe hetime gjatë fatkeqësive nga njësiti i kriminalistikës (BKA). […]

Read More
BOTË LAJME TË FUNDIT

‘9/11’, FBI publikon dokumentin sekret për të vërtetën e rrëzimit të kullave binjake

Një ditë pasi dje u bënë plot 20 vite nga sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001 në SHBA, autoritetet kanë pranuar të publikojnë një dokument sekret. FBI ka nxjerrë një dokument të deklasifikuar orët e fundit, me 16 faqe, që lidhet me mbështetjen logjistike të ofruar për dy prej rrëmbyesve sauditë në prag të sulmeve. […]

Read More
LAJME Maqedoni TË FUNDIT

12 pacientët e shpëtuar janë në gjendje të mirë, nuk kanë djegie, po mjekohen me terapi kundër Covid-19

Shkup, 12 shtator – 12 pacientët që i shpëtuan tragjedisë së 8 shtatorit në qendrën modulare në Tetovë, janë në gjendje të mirë edhe stabile. Nuk kanë djegie, ndërsa janë me terapi për shërim nga virusi korona, tregon infermierja kujdestare. Përmbajtja rifillon pas shpalljes Heqni qafe prostatitin dhe sikletin në shtrat, për 7 ditë jeta […]

Read More
LAJME Maqedoni TË FUNDIT

Rreth 300 kandidatë të paraqitur për kryetar komunash në Maqedoni

Shkup, 12 shtator – Qyteti i Shkupit ka më shumë interes, pasi kanë aplikuar deri në 12 kandidatë për kryetarë komunash. Përmbajtja rifillon pas shpalljes Përgjithësisht normalizon presionin e gjakut në 120/80 në dy ditë! Sekreti është në … Sponosored by MonadPlug Komisioni Shtetëror Zgjedhor shpalli një listë të kandidatëve për kryetarë komune, një ditë […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Kosova vendosi masa të reja kundër pandemisë së korona virusit

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja kundër pandemisë së koronavirusit, ku mësimi në nivelin parauniversitar, përfshirë edhe nivelin parashkollor dhe puna e qëndrimeve ditore do të pezullohet deri më 26 shtator. Ndërkaq në institucionet publike dhe private të arsimit universitar mësimi nuk do të mbahet me prezencë fizike të studentëve. Ndërkaq, për një […]

Read More
BOTË LAJME TË FUNDIT

“Camorra” vret 35-vjeçarin në derë të shtëpisë

Një 35-vjeçar është ekzekutuar në qëndër të Napolit pranë banesës së tij. Mediat italiane bëjnë me dije se autorët e vrasjes në fjalë dyshohet se janë pjesë e grupit famëkeq “Camorra”. Sipas informacioneve shtetasi i vrarë është Francis Building, të cilit iu bë pritë nga Camorra në Torre Annunziata. I riu ishte në sheshin para […]

Read More
LAJME TË FUNDIT

Gruaja afgane: Shqiptarët kanë disa zakone të veçanta që do i marr me vete në Amerikë (VIDEO)

Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan, i thanë Zërit të Amerikës se korrupsioni dhe ndikimi negativ i fqinjëve, bënë që vendi i tyre të bjerë në duart e talebanëve. Ata u […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

Trafik deri në 2 km në autostradën Tiranë-Elbasan, çfarë e krijon kaosin atje

Aksi rrugor Tiranë-Elbasan është i pakalueshëm për momentin për shkak të trafikut të rënduar. Shkak i rëndimit të trafikut janë dhe punimet që po zhvillohen në rrethrrotullimin e Teg-ut vetëm pak kilometra në hyrje të Tiranës. Prej disa muajsh në këtë zonë është vendosur që të bëhet një ndërhyrje në zgjerimin e rrugës dhe ndërtimin […]

Read More