Day: September 13, 2021

FUN SHOWBIZ TË FUNDIT

Luana Vjollca plot sharmë dhe elegancë nga pushimet

Luana Vjollca vjen me fotografi të reja nga pushime Luana Vjollca po vazhdon t’i shijojë pushimet në Mykonos të Greqisë. Moderatorja e njohur ka sjellë imazhe të ndryshme në rrjetet sociale, ku nuk ka lënë anash theksimin e linjave. Edhe këtë herë nuk ishte më ndryshe, Luana ka pozuar në disa imazhe e që në […]

Read More
Kosovë LAJME Maqedoni Shqipëri TË FUNDIT

Mjeku shqiptar në SHBA kundërshton vaksinimin e fëmijëve

Mjeku shqiptar në SHBA, Sulejman Çela kundërshton vaksinimin e fëmijëve. Ndërsa shumë qytetarë e shohim me dyshim vaksinimin kundër Covid, në një lidhje direkte në emisionin e “Quo Vadis”, Çela del gjithashtu kundër vaksinimit me detyrim. “Çdo gjë që bëhet me detyrim shihet me skepticizëm. E kemi të qartë se vaksinimi po ul vdekshmërinë, ul […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Këta janë lojtarët që do t’i mungojnë Realit në sfidën me Interin

Gareth Bale, Toni Kroos, Dani Ceballos, Marcelo dhe Ferland Mendy kanë mbetur jashtë listës së lojtarëve të ftuar nga trajneri Carlo Ancelotti për sfidën e Ligës së Kampionëve kundër Interit. Kjo ndeshje do të zhvillohet të mërkurën në stadiumin “Giuseppe Meazza” me fillim nga ora 21:00. Nga ana tjetër, Interi do të jetë pa shërbimet […]

Read More
LAJME Maqedoni TË FUNDIT

Partitë shqiptare bashkojnë forcat, kandidat dhe listë të përbashkët për këshillin komunal në Çashkë

Për herë të parë partitë shqiptare gjegjësisht BDI, Aleanca për shqiptarët dhe Alternativa i bashkuan forcat për të garuar në zgjedhjet lokale. Koalicioni për këshillin komunal në Çashkë do të garojë më një kandidat dhe një listë, me qëllim të fuqizojë vendimmarrjen e shqiptarëve në këtë komunë. Banorët e kësaj komune thonë që e kanë […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Abdixhiku: Mbrojtëm demokracinë, gjënë më të shenjtë në vend – zgjedhjet janë festë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, pas vendimit të presidentes Vjosa Osmani që zgjedhjet të mbahen sipas datës së caktuar më herët nga ajo [17 shkurti], tha se arritën që të mbrojnë demokracinë. Abdixhiku, me anë të një postimi në ‘Facebook’, i ka cilësuar zgjedhjet komunale si “festë”, ndërsa demokracinë si “gjënë më […]

Read More
BOTË LAJME TË FUNDIT

Vuçiq pas takimit me Merkel: S’ka hyrje të Serbisë në BE pa zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit të sotëm me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka shfaqur shpresën për progres në fazën e re të dialogut Kosovë-Serbi. Ajo në një konferencë për media në Beograd deklaroi se Kosova nuk do të zhduket nga agjenda dhe se disa çështje zgjidhen në fund procesit. “Disa çështje do të […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Presidentja e godet opozitën, vazhdon servilitetin ndaj Kurtit

Presidentja Vjosa Osmani pas takimit më krerët e partive politiken doli para mediave më shumë për të goditur opozitën sesa për të njoftuar se zgjedhjet lokale nuk do të shtyhen. Teksa presidentja njoftoi se data e zgjedhjeve mbetet ajo që ishte, e njëjta shprehte keqardhje për mospajtimin e partive në opozitë dhe atyre në pushtet […]

Read More
BOTË LAJME TË FUNDIT

Njerëzit mund të marrin vaksina në biblioteka, qendra tregtare dhe xhami

Gjermania ka nisur të hënën një fushatë kombëtare të vaksinimit, me qëllim të rritjes së shkallës së imunizimit para stinës së dimrit. Përveç vendeve të caktuara tashmë për vaksinim në Gjermani, tani njerëzit do të mund të marrin vaksina pa bërë termine paraprakisht në disa lokacione brenda shtetit, përfshirë disa biblioteka, qendra tregtare dhe xhami. […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

Nesër Merkel në Tiranë, takim ‘kokë më kokë’ me Ramën

Ditën e nesërme kancelarja gjermane, Angela Merkel viziton Tiranën. Ajo do të pritet me një ceremoni në Pallatin e Brigadave, e më pas do të zhvillojë një bisidë ‘Tête-à-tête’, (kokë më kokë) me kryeministrin Edi Rama. Më tej pritet që të ketë një takim bilateral mes dy delegacioneve në Pallatin e Brigadave. Pastaj takimet do […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Formacionet e mundshme të supersfidës Barcelona-Bayern (FOTO LAJM)

Nesër në mbrëmje do të luhet supersfida e Grupit E në Champions mes Barcelonës dhe Bayern. Koeman pritet të startojë me skemën sulmuese 4-3-3, ndërsa Niegelsman me skemën 4-2-3-1. Në foton më poshtë keni formacionet e mundshme:

Read More