Day: September 16, 2021

SHOWBIZ TË FUNDIT

Elita Rudi shijon pushimet me Gjikon, tregon linjat trupore në paraqitjet me bikini

Prezantuesja e njohur shqiptare, Elita Rudi, është duke shijuar së fundmi disa ditë të mira pushimi nën shoqërinë e bashkëshortit dhe të dy fëmijëve të saj. Ajo ka ndarë vazhdimisht me ndjekësit e saj në rrjetet sociale imazhe të ndryshme, duke treguar momentet e këndshme që po shijon atje. Çifti kanë zgjedhur bregdetin turk, për […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Formacioni më i mirë i xhiros së parë në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së parë në grupet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22. Qysh në xhiron e parë gara më e madhe evropiane për klube na ka dhuruar spektakël, ku vlen të përmendet fitorja e Bayern Munichut në udhëtim te Barcelona 0-3. Derbi tjetër kishte edhe në Anfield, ku Liverpooli mposhti 3-2 […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

RONALDO U LARGUA SHPEJT NGA VILA, ARSYEJA ISHIN DELET

Cristiano Ronaldo kohët e fundit nënshkroi një kontratë me klubin e futbollit Manchester United. Ai gjeti një vilë të re ku do të jetonte me familjen e tij, por pas një jave ata u transferuan në një shtëpi tjetër. Ronaldo u zhvendos me gruan e tij Georgina Rodriguez dhe fëmijët sepse u shqetësuan nga zhurma […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

NUK BËJNË PUNË YJET, STATISTIKAT FLASIN PËR DËSHTIMIN E PSG NË CHAMPIONS

Edhe pse kishte që nga minuta e parë treshen e frikshme M-M-N, Paris-Saint-Germain u ndal dje në mbrëmje në një barazim 1-1 me Club Brugge. Përveç rezultatit, në fakt Club Brugge kishte edhe goditje më shumë drejt portës, gjashtë kundrejt katër të PSG-së, e po ashtu edhe goditjet që shkuan jashtë portës ishin më të […]

Read More
BOTË LAJME TË FUNDIT

Nuk kam vdekur! Udhëheqësi taleban shfaqet në TV për të mohuar zërat për shkëmbim zjarri në Pallatin Presidencial me rivalët e tij

Zëvendëskryeministri i talebanëve Abdul Ghani Baradar ka mohuar raportet se ai ishte vrarë në një luftë të dyshuar me një grup terrorist rival, ndërsa u shfaq në kamera për herë të parë pas disa ditësh i fshehur. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, grupi islamik ishte gjendur në luftime të ashpra me të ashtuquajturit ‘të […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT Uncategorized

Arrestohet një mjek, dyshohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare

B.A me profesion mjek është dërguar në mbajtje për 48 orë, pasi i njëjti dyshohet se ka keqpërdorur pozitën spo autoritetin zyrtar. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie. “Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës, kanë […]

Read More
Kosovë LAJME TË FUNDIT

Humb jetën 23 vjeçarja në Drenas, familjarët thonë se vdiq pasi e mori vaksinën kundër COVID-19

Një 23 vjeçare në Drenas ka ndërruar jetë, por familjarët e saj thonë se vdekja ndodhi tri ditë pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit. Familjarët e 23 vjeçares, Zarife Imeri, në rrjetet sociale kanë shpërndarë lajmin për vdekjen e saj, teksa thonë se ajo ka humbur jetën 48 orë pasi është […]

Read More
Kosovë LAJME Maqedoni TË FUNDIT

Mbledhja e qeverive Kosovë – Maqedoni e Veriut, këto janë 11 marrëveshjet që do të nënshkruhen

Qeveria e Kosovës dhe Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të nënshkruajnë 11 marrëveshje bilaterale në takimin e sotëm të përbashkët në Shkup. Njëra ndër to do të jetë edhe studim i fizibilitetit për rrugën Prizren–Tetovë dhe rregullimi kufitar të komunikacionit hekurudhor. Këtë e ka bërë të ditur shefi i kabinetit të kryeministrit Albin Kurti, […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

FIFA publikon renditjen e re – Kosova me ngritje rekord, ngjitet edhe Shqipëria

Shtëpia e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen e fundit për ranglistën e ekipeve kombëtare, ku Përfaqësuesja e Kosovës ka pasur ngritje të madhe. FIFA ka publikuar renditjen e re të ekipeve kombëtare, ku top 10 nuk është se ndryshon. Belgjika vazhdon ta kryesoj renditjen, e pasuar nga Brazili, Anglia, Franca, Italia dhe Argjentina. Në […]

Read More
LAJME Maqedoni TË FUNDIT

Zaev: Spitalet modulare janë të sigurta, kanë shpëtuar mijëra jetë

“Spitalet modulare janë të sigurta dhe të ndërtuara sipas standardeve. Ato janë lloji i njëjtë sikur edhe gjithkund në botë. Ato shpëtuan mijëra jetë dhe për momentin në to trajtohen rreth 200 qytetarë”. Këtë e deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev, në lidhje me spitalet modulare. Ai theksoi se kontrollet në spitalet modulare janë përforcuar dhe […]

Read More