Shqipëri

LAJME Shqipëri TË FUNDIT

Ja çfarë thotë shqiptari që u bë femër…

Transgjinorja Amber ka qenë e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan. Amber prej 15 vitesh grimon personazhe të njohur të showbiz-it shqiptar. Gjatë intervistës ajo ka treguar se si vendosi të ndryshojë gjini nga mashkull në femër dhe nëse e ka mbështetur familja në këtë rrugëtim. Amber tregon se e ëma e kishte kuptuar […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

Shpërthen Natyra Kuçi me akuza ndaj Kurtit: Leninistë, erdoganistë, liberalë, konservatorë, pacifistë e radikalë

Anëtarja e PSD-së, Natyra Kuçi ka reaguar pas aksionit simbolik të kësaj partie, ku përmes një aktiviteti ka vendosur grafit me fytyrën e Albin Kurtit te kontejnerët. Në një postim në Facebook, Kuci ka thënë se kohëve të fundit ka pasur njerëz me aktakuza, mbështetës e anëtarë të partive tjera, të cilët, sipas saj, kanë […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

“Injektoi ujë biologjik në vend të vaksinës”, Rama ironizon: Nivel shumë i lartë për ne…

Kryeministri i vendit, Edi Rama në nisjen e sesionit të ri parlamentar hodhi poshtë të gjitha teoritë konspirative në lidhje me vaksinimin. Pas deklaratave të opinionistëve se ai ka injektuar ujë biologjik në vend të vaksinës reale, kryeministri ironizoi se “është një nivel i analistëve shumë i lartë për ne njerëzit e zakonshëm.” “Na jep […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

KUVENDI I SHQIPËRISË MIRATON MARRËVESHJEN ME PFIZER

Është miratuar në Kuvend pasditen e sotme marrëveshja sekrete me kompaninë e vaksinave kundër Coronavirusit, Pfizer, njofton Insajderi. Kjo marrëveshje është miratuar me 94 vota pro, ndërkohë që 5 ishin kundër dhe 3 abstenim. Shumë deputetë e kanë kundërshtuar idenë e marrëveshjes sekret, edhe Presidenti gjithashtu e ka cilësuar si jo transparente. Megjithatë në vendin […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

Zgjedhjet/ PD cakton një tjetër drejtues politik, Basha i beson Lezhën, Mark Markut

Ish-deputeti dhe pedagogu i njohur Mark Marku është zgjedhur drejtuesi politik i PD-së për Lezhën. Kështu Mark Marku është bërë drejtuesi i katërt politik i përzgjedhur nga Selia Blu për zgjedhjet e 25 prillit, pas Edi Palokes në Durrës, Helidon Bushati në Shkodër dhe Gazmend Bardhit në Elbasan. Ai ka qenë deputet i qarkut Lezhë […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

Reagon Abazoviq pas arrestimit të kryetarit të Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq

Reagon Abazoviq pas arrestimit të kryetarit të Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq postuar nga S.B. E hënë, 18 Janar, 2021, 11:080 0 Pas arrestimit të kryetarit të Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq ka reaguar zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq. Sipas medieve malazeze, përcjell Telegrafi, Nrekiq po hetohet për punësime partiake. “Lejoni që gjykata […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

Piktori i njohur shtrohet në spital nga Covid, mesazhi i vajzës

Piktori i njohur Mustafa Arapi është shtruar në spitalin Covid-2, pasi është prekur nga COVID-19. Ndërsa vajza e tij, Dorina Arapi në një mesazh u ka bërë apel institucioneve përkatëse duke u shkruar: Kujdesuni për të, është vlerë kombëtare Lajmin e shtrimti e dha vetë vajza e tij përmes një statusi në rrjetin e saj […]

Read More
LAJME Shqipëri TË FUNDIT

Aksident i rëndë në Tiranë/ Ndërron jetë 10-vjeçarja, pamje nga vendngjarja

Një aksident i rënë ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën “Njazi Meka” mbrapa një spitali privat në Tiranë, ku ka gjetur vdekjen një e mitur. Një vajzë rreth moshës 10-vjeçare e identifikuar me iniciale A. P,, ka dalë nga banesa e saj duke i ndërprerë rrugën një makine tip “Foristradë” me targa AA 299 […]

Read More
LAJME Shqipëri

Shqipëria “nën ujë”, disa banesa të përmbytura në Fushë-Krujë

Infektuar: 53264 Shëruar: 45000 Vdekur: 1368 Shqipëria “nën ujë”, disa banesa të përmbytura në Fushë-Krujë Shqipëria “nën ujë”, disa banesa të përmbytura në Fushë-Krujë Vendi ynë prej disa ditësh është përfshirë nga moti i keq për shkak të reshjeve të dendura, ndërsa disa zona janë përmbytur. Ndonëse reshjet përgjatë ditës së djeshme kanë qenë intensive, […]

Read More
LAJME Shqipëri

Ndryshon sërish kategorizimi i komunave – Në “zonën e kuqe” mbesin shtatë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë reagimin e ri të komunave bazuar në numrin e rasteve të reja me Coronavirus në 100 mijë banorë, njofton Insajderi. Nga sot e deri më 15 janar, në zonën e kuqe, janë vetëm shtatë komuna: Prishtina, Fushë-Kosova, Mitrovica e Veriut, Zveçani, Obiliqi, Zubin Potoku dhe Leposaviqi. Në zonën e verdhë, […]

Read More