SHËNDETI

FUN SHËNDETI TË FUNDIT

Horoskopi 16 Shtator, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Sot ndjeni presion, por nuk duhet t’i nënshtroheni ankthit dhe panikut. Ka shumë çështje që shfaqen dhe kërkojnë zgjidhje nga ju. Shmangni çdo vendim të nxituar, sepse rrezikoni të prishni gjërat që me aq mundim I keni sjellë në vijë . Në jetën tuaj romantike, lini streset dhe tensionet mënjanë për të mos t’i […]

Read More
SHËNDETI SHOWBIZ TË FUNDIT

Horoskopi 14 shtator 2021: Nga dashuria te financat, të papriturat e sotme për çdo shenjë

Dashi Gjatë kësaj dite do dini mirë si të silleni përballë vështirësive të vogla që do ju dalin. Hëna dhe Neptuni do ju bëjnë shumë më të qartë. Nëse keni një lidhje jeta juaj do mbrohet gjithë kohës nga yjet. Ato do ju drejtojnë në rrugën e duhur dhe do kaloni çaste më të këndshme […]

Read More
FUN SHËNDETI TË FUNDIT

Kemi gabuar gjithmonë! Banania nuk duhet të hahet në mëngjes dhe kjo është arsyeja pse

Mëngjesi është një nga vaktet kryesore dhe më të rëndësishme të ditës prandaj duhet t’i kushtoni rëndësi të madhe se çfarë përgatitni për të ngrënë. Ekzistojnë disa ushqime, që s’janë aspak të mira për t’u ngrënë në mëngjes, njofton nzoom.biz. Një nga këto ushqime është pikërisht banania. Shumë njerëz, pretendojnë se ato janë gjëja e […]

Read More
FUN SHËNDETI TË FUNDIT

Pse duhet të konsumojmë çdo ditë fruta të thata?

Frutat e thata janë një opsion i shëndetshëm që nuk duhet të mungojë në dietën tuaj. Edhe pse nuk përmbajnë ujë, frutat e thata garantojnë sasi të larta mineralesh dhe proteinash, të domosdoshme për ta nisur ditën plot energji. Këto super ushqime gjithashtu janë ideale për të luftuar kapsllëkun dhe për të forcuar kockat tona […]

Read More
LAJME SHËNDETI TË FUNDIT

Të pavaksinuarit 11 herë më të rrezikuar të vdesin

Rezultatet e studimit treguan se derisa Delta po përhapet me shpejtësi të madhe, ata që ishin të pavaksinuar, ishin 4.5 herë më të predispozuar se ata që ishin të vaksinuar për tu infektuar, mbi 10 herë më shumë për tu hospitalizuar dhe 11 herë më shumë për të vdekur si pasojë e virusit. Studimet më […]

Read More