SPORT

SPORT TË FUNDIT

Formacioni më i mirë i xhiros së parë në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së parë në grupet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22. Qysh në xhiron e parë gara më e madhe evropiane për klube na ka dhuruar spektakël, ku vlen të përmendet fitorja e Bayern Munichut në udhëtim te Barcelona 0-3. Derbi tjetër kishte edhe në Anfield, ku Liverpooli mposhti 3-2 […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

RONALDO U LARGUA SHPEJT NGA VILA, ARSYEJA ISHIN DELET

Cristiano Ronaldo kohët e fundit nënshkroi një kontratë me klubin e futbollit Manchester United. Ai gjeti një vilë të re ku do të jetonte me familjen e tij, por pas një jave ata u transferuan në një shtëpi tjetër. Ronaldo u zhvendos me gruan e tij Georgina Rodriguez dhe fëmijët sepse u shqetësuan nga zhurma […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

NUK BËJNË PUNË YJET, STATISTIKAT FLASIN PËR DËSHTIMIN E PSG NË CHAMPIONS

Edhe pse kishte që nga minuta e parë treshen e frikshme M-M-N, Paris-Saint-Germain u ndal dje në mbrëmje në një barazim 1-1 me Club Brugge. Përveç rezultatit, në fakt Club Brugge kishte edhe goditje më shumë drejt portës, gjashtë kundrejt katër të PSG-së, e po ashtu edhe goditjet që shkuan jashtë portës ishin më të […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

FIFA publikon renditjen e re – Kosova me ngritje rekord, ngjitet edhe Shqipëria

Shtëpia e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen e fundit për ranglistën e ekipeve kombëtare, ku Përfaqësuesja e Kosovës ka pasur ngritje të madhe. FIFA ka publikuar renditjen e re të ekipeve kombëtare, ku top 10 nuk është se ndryshon. Belgjika vazhdon ta kryesoj renditjen, e pasuar nga Brazili, Anglia, Franca, Italia dhe Argjentina. Në […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Salah barazoi rekordin e Gerrardit në Ligën e Kampionëve

Mohamed Salah barazoi rekordin e Steven Gerrard te Liverpooli për më shumë gola në Ligën e Kampionëve në Anfield, pas golit kundër Milanit të mërkurën. Salah shënoi në minutën e 48-të të ndeshjes në Ligën e Kampionëve, duke barazuar ndeshjen në 2-2 pasi përfundoi me sukses një asistim nga Divock Origi. Ky ishte goli i […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Zbulohen fjalët e Ronaldos që u tha bashkëlojtarë te Unitedi, para sfidës me Newcastlen

Cristiano Ronaldo sapo ka mbërritur, por ai tashmë është lideri i Manchester United. Ishte që kur u njoftua transferimi i tij. Dhe më shumë pas debutimit të tij spektakolar me ‘Djajtë e Kuq’: ai shënoi dy gola në ndeshjen kundër Newcastle. “Cristiano ngre të gjithë lart, i bën të gjithë të përqendrohen. Ai është gjithmonë […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Kur përvoja të tregon se çdo sekondë është i vlefshëm, momenti kur Ibra la këpucën e zgjidhur dhe ndoqi aksionin që në fund e konkretizoi me gol

Zlatan Ibrahimovic kishte një ndikim të menjëhershëm në rikthimin te Milani, duke shënuar gol në derbin ndaj Lazios. Rossonerët ishin nikoqir të rivalit nga Serie A, e që arritën të marrin pikë të plota, falë golave nga Rafael Leao e sulmuesi suedez. Ibrahimovic u inkuadrua në lojë në minutën e 60-të në vend të Leaos, […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Juventusi e fillon edicionin e ri të Ligës së Kampionë me takimin ndaj Malmos – formacionet e mundshme

Juventusi do të jetë mysafir i Malmos për takimin që luhet në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Eleda Stadion”, me Zonjën e Vjetër që kërkon të marrë tre pikë. Për këtë sfidë, Malmo do të jetë pa lojtarët si Ola […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Formacionet e mundshme: Kampioni në fuqi, Chelsea e nis fazën e grupeve me takimin përballë Zenitit

Chelsea është nikoqir i Zenitit në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Stamford Bridge”, me The Blues që shihen si favoritë absolut. Kampioni në fuqi për këtë përballje nuk mund të llogarisë në Christian Pulisicin dhe N’Golo Kanten, që janë të […]

Read More
SPORT TË FUNDIT

Këta janë lojtarët që do t’i mungojnë Realit në sfidën me Interin

Gareth Bale, Toni Kroos, Dani Ceballos, Marcelo dhe Ferland Mendy kanë mbetur jashtë listës së lojtarëve të ftuar nga trajneri Carlo Ancelotti për sfidën e Ligës së Kampionëve kundër Interit. Kjo ndeshje do të zhvillohet të mërkurën në stadiumin “Giuseppe Meazza” me fillim nga ora 21:00. Nga ana tjetër, Interi do të jetë pa shërbimet […]

Read More