Uncategorized

Kosovë LAJME TË FUNDIT Uncategorized

Arrestohet një mjek, dyshohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare

B.A me profesion mjek është dërguar në mbajtje për 48 orë, pasi i njëjti dyshohet se ka keqpërdorur pozitën spo autoritetin zyrtar. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie. “Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës, kanë […]

Read More
Uncategorized

FOTO/ Viktima e aksidentit në Elbasan, baba i një vajze

E diela ishte një ditë me një bilanc tragjik në rrugët e Shqipërisë. Më së shumti, aksidenti me tragjik ishte ai i mbrëmjes në aksin Elbasan-Bradashesh në hyrje te këtij qyteti. 9 persona mbeten të plagosur, nga të cilët 5 u desh të marrin ndihmë të specializuar në spitalin rajonal të Elbasanit. Fatkeqësisht Kledis Deda […]

Read More
Uncategorized

Aksidentohen në rrugë pastaj dalin rrahen

Gjashtë persona janë arrestuar pas një aksidenti në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë. Ata dolën dhe u rrahën në mes vete, saktësisht në fshatin Pestovë. Dy zyrtarë policorë kanë marrë lëndime teksa kanë arrestuar të acaruarit. Të gjithë të lënduarit morën tretman mjekësor. Pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt. /Insajderi

Read More
Uncategorized

Biznesmeni shqiptar gjendet i vdekur në zyrë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Një biznesmen, i identifikuar si Ilaz Beqiri, pronar i një agjencie turistike është gjetur pa shenja jete. Biznesmeni ndodhej në zyrën e tij dhe dyshohet se është vetëvrarë rreth orës 09:00 për arsye ende të paqarta. Njoftimi i policisë: Rreth orës 09:30 kemi marrë […]

Read More
Uncategorized

Albin Kurti: Populli tashmë e ka ndarë mendjen se për kë do të votojë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur rreth zgjedhjeve të reja në vend që do të mbahen në fillim të vitit 2021. Kurti thotë se populli tashmë e ka ndarë mendjen se për kë do të votojë. “Në Kosovë për një kohë të gjatë nuk do të kemi zgjedhje. Por, do të kemi referendum”. […]

Read More
Uncategorized

Sami Lushtaku: “JO” koalicion me NISMA-n, “PO” me Vetëvendosjen pa Albin Kurtin

Partia Demokratike e Kosovës, e ka përjashtuar mundësinë e koalicionit parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje, dhe Nismën Socialdemokrate. Kjo për arsye se kjo parti ka vendosur të garojë e vetme në zgjedhjet e ardhshme. Kështu, ka thënë, nënkryetari i PDK-së, Sami Lushtaku. Ndërsa, i është kundërpërgjigjur Lëvizjes Vetëvendosje, pasi që këta të fundit kanë deklaruar se […]

Read More
Uncategorized

Reali dhe Barcelona në garë për “Neymarin” e ri

Derisa jemi afër afatit dimëror, Barcelona dhe Real Madridi ndoshta do garojnë për një talent të Amerikës Jugore. Dy klubet spanjolle në kohën e fundit kanë transferuar talentë brazilianë dhe argjentinas, derisa shumica prej tyre kanë dal transferime të duhura. Sipas Don Balon, Reali dhe Barcelona janë në garë për Pepen nga Gremio, ndryshe i […]

Read More
Uncategorized

Basha takim me studentët: Të bashkohemi për të sjellë ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon zhvillimin e bashkëbisedimeve me studentë. Lideri demokrat tha se pagat e mësuesve në Shqipëri janë më të ulëtat në rajon, duke premtuar se pas 25 prillit, pagat e mësuesve të do të barazohen me mesataren e rajonit. Ai bëri edhe njëherë premtimin se kur PD të vijë në […]

Read More
Uncategorized

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pyetet a ka provuar ndonjëherë “xhoint”? Ja përgjigja e tij

Kryeministri Zoran Zaev në një emision në televizionin Kanal 5 është pyetur se a ka provuar ndonjëherë në jetë “xhoint”. Zaev u përgjigj duke thënë se asnjëherë nuk e ka provuar. “Nuk e kam e provuar, por nuk do të thotë që nuk duhet të mbështes diçka që unë nuk e përdori. Unë jam straight […]

Read More